Технології

7 професій, які будуть роботизовані в найближчому майбутньому

Ми часто не помічаємо те, з якою швидкістю футуристичні прогнози матеріалізуються в реальному житті.

1. Оператор call-центру. Звичайно, всі ми звикли до системи автоматизованої відповіді: банки, мобільні оператори і муніципальні служби давно привчили нас до такої реальності. Зараз автоматичні відповіді передбачені як допомога при найпоширеніших запитах. Але завдяки ШІ в майбутньому спілкування з клієнтом стане індивідуальним, і «живі» оператори назавжди втратять свої робочі місця. До речі, статистика показує, що суспільство позитивно ставиться до таких змін – людям простіше «обговорити» проблеми з роботом, ніж довірятися незнайомій людині.

2. Кур’єр. Здавалося б, на цьому терені людей замінять дрони, які давно тестуються в багатьох країнах світу. Вони дуже вражають, але є багато питань, що стосуються їх функціональності. Через невеликий розмір і малу масу дрони можуть носити тільки дрібногабаритні посилки, а сам безпілотник легко дезорієнтувати і підбити в повітрі. Але мобільні наземні роботи вирішать ці проблеми. З 2016 року деякі комерційні компанії вже почали впроваджувати щось подібне в міське середовище, і, цілком ймовірно, через 10-15 років ми і не згадаємо про те, що кур’єрами колись були люди … або дрони.

3. Хірург. Сучасні технології просунулися дуже далеко: тепер роботи можуть змагатися з лікарями! В експерименті 2016 року, опублікованому в Science Translational Medicine, автономний робот Smart Tissue успішніше зшивав тонкий кишечник свині, ніж його суперник – людина. Роботи не страждають від зовнішніх впливів, таких як стрес або втома, а тому допускають куди менше помилок.

4. Співробітник ресторану швидкої їжі. Мільйони студентів по всьому світу позбудуться можливості підзаробити: швидше за все, рутину на кухні фаст-фуд корпорації покладуть на роботів. В одній тільки Америці впровадження автоматизації в цей процес вплине на 2.3 млн робочих місць. Поки така практика поширена не дуже широко, але майбутнє вже близько.

5. Фермер. Сільське господарство сильно зробило крок вперед, коли науково-технічний прогрес подарував світові машини. Але через століття приходить нова епоха – епоха роботизації. Вже зараз існують роботи, які можуть вирощувати урожай з нуля з мінімальним людським втручанням.

6. Журналіст. Роботи довели, що можуть створювати текстові матеріали тієї ж якості, що і досвідчений письменник. Перша стаття, присвячена землетрусу в Лос-Анджелесі в березні 2014 року, була написана штучним інтелектом, а ще раніше – в 2008 році – китайський робот-журналіст висвітлював Олімпійські ігри в Пекіні для новинного каналу Toutiao. Роботи набагато швидше збирають і структурують всю необхідну інформацію; їм не потрібен коректор: вони не роблять помилок.

7. Солдат. В Інтернеті дуже популярні ролики від Boston Dynamics, де демонструються найпередовіші досягнення військових роботів. Вважається, що до 2025 року армія США може мати більше бойових роботів, ніж живих солдатів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button