Технології

Вчені, можливо, виявили новий стан речовини

Можливість використання електричного заряду являє собою результат тисячолітнього дослідження природи людиною. Про те, чим саме є блискавки, людина почала замислюватися чи не з моменту початку свого існування, проте справжня природа електрики була осягнена їм лише в XVIII столітті. Мабуть, цей момент для цивілізації став по-справжньому переломним: поступово розвиваючи і вдосконалюючи свої знання про електричний заряд, людина знайшла йому застосування буквально в усіх сферах свого життя.

Так, сьогодні всі ми користуємося електричним освітленням, використовуємо смартфони, комп’ютери і навіть електромобілі для задоволення повсякденних потреб. Хай би що, згідно зі статтею, опублікованій на порталі phys.org, фізики з Північно-Східного університету відкрили новий спосіб маніпулювання електричним зарядом. На думку авторів нової теорії, наслідки їх відкриття можуть нести грандіозні наслідки для всього людства.

Ученые, возможно, обнаружили новое состояние вещества

Нове відкриття учених може перевернути наші знання про електричний заряд

Виявлено новий стан речовини

Вміння людини пересувати, використовувати і зберігати електрони є ключем до переважної маси сучасних технологій, незалежно від того, чи намагаємося ми збирати сонячну енергію або ж хочемо пограти в приставку. Нова властивість електрики, вперше описана в одній зі статей журналу Nanoscale, може змінити наше уявлення про науку: змусивши електрони рівномірно розподілятися в нерухому кристалічну структуру, ми можемо отримати ще незнайомий фізиці стан речовини.

Свастик Кар, доцент фізики з Північно-Східного університету, упевнений, що зроблене ним відкриття може змінити звичні способи виявлення та передачі сигналів, а також модернізувати сучасні методи зберігання інформації, надавши людству можливості, які вона навіть не могла собі уявити.

Спостереження незвичайного феномена виникло в той момент, коли дослідники проводили ряд необхідних експериментів з кристалічними матеріалами товщиною в декілька атомів, які відомі науці як двовимірні матеріали. Ці матеріали складаються з повторюваних візерункі атомів і є настільки тонкими, що в них електрони можуть рухатися тільки у двох вимірах. Взаємодіючи між собою на квантовому рівні, селенід вісмуту і дихалькогенід перехідного металу виступили в якості «піддослідних» матеріалів, накладених один на одного як аркуші паперу. Утворюючи нерухомий візерунок, електрони з отриманих шарів створили ідеальний масив невідомої науці речовини.

Ученые, возможно, обнаружили новое состояние вещества

Фізики випадково відкрили новий стан матерії з безмежними можливостями

Коли отриманий візерунок показав третій шар, який не міг виходити від одного з двох інших, дослідники списали спостережуване явище на помилки, що могла виникнути під час проведення експерименту. Однак подальші спроби привели вчених до аналогічних результатів: об’єднуючись у певну структуру, електрони утворювали своєрідну подобу «калюж» — нового стану речовини, єдиним джерелом якого могло бути наявність певної потенційної діри, яка мимоволі створюється при комбінації квантовомеханічних і фізичних факторів.

Створюючи абсолютно новий візерунок, електрони змінюють напрямок свого руху, при цьому не виходячи за межі електронної «калюжі». Хоча розуміння цього феномена ще перебуває в зародковому стані, воно може надати величезний вплив на майбутнє електроніки, систем зондування й обробки інформації, а завдяки тому, що унікальні процеси можуть відбуватися навіть при кімнатній температурі, застосування нової технології може зробити істотний вплив і на наше з вами повсякденне життя, надавши вплив на швидкість роботи супутників, зв’язку і всієї необхідної техніки.

Натхнення: hi-news.ru

Кнопка «Наверх»