Технології

Коли ми отримаємо транспорт майбутнього Hyperloop і з якою швидкістю він зможе переміщатися?

Спочатку розроблений головою SpaceX Ілоном Маском, Hyperloop (гіперпетля) – це новий вид наземного транспорту, який дозволить пасажирам переміщатися між локаціями зі швидкістю понад 1100 км на годину. Якщо подумати, то футуристична концепція Hyperloop – якщо буде зведено – здійснить справжню транспортну революцію. Тільки уявіть: пасажири сідають в капсули, які в герметичних трубах переміщують їх у пункт призначення швидше літаків. Працює Hyperloop на електричному двигуні і магнітній левітації. Однак незважаючи на те, що це виглядає як наукова фантастика, Hyperloop скоро стане реальністю.

Когда мы получим транспорт будущего Hyperloop и с какой скоростью он сможет перемещаться?
Гряде нова транспортна революція

Що таке Hyperloop?

Ідея про Hyperloop спала на думку засновнику SpaceX і Tesla Ілону Маску в 2012 році. Однак виклав своє бачення надшвидкісної транспортної системи, яка буде переміщати капсули з пасажирами по сталевих трубах, підприємець багато років тому. Не знаємо, чи має мультсеріал Футурама яке-небудь відношення до цієї ідеї, але дуже схоже на те. Нагадаємо, згідно з сюжетом до 3000 року люди просто заходили в трубу, яка несла їх в місце призначення на величезній швидкості.

Якщо говорити простими словами, то Hyperloop – це поїзд в трубі. Річ у тім, що з труби можна відкачати повітря і знизити її опір. Чим менший опір, тим вищу можна розвинути швидкість.

Але шлях від ідеї до її реалізації не простий. Так, при передбачуваній ціні в 6 мільярдів доларів концепція Hyperloop ніколи не буде реалізована. Але незалежно від вартості і складності зведення практично надзвукової системи наземного транспорту, на думку глави Tesla, Hyperloop – це щось середнє між літаком і поїздом.

Когда мы получим транспорт будущего Hyperloop и с какой скоростью он сможет перемещаться?
Так виглядає капсула гіперпетлі, побудована Virgin Hyperloop One

І дійсно, в самій ідеї гіперпетлі немає нічого принципово нового, а всі технології давно апробовані, так що залишилося просто зібрати їх разом. Примітно, що концепція футуристичної гіперпетлі буде мати відкритий вихідний код. Нагадаємо, що відкритий вихідний код – це код комп’ютерної програми, який відкритий для всіх користувачів і дозволяє вчитися в процесі використання.

Реальна швидкість Hyperloop

За задумом – в залежності від ландшафту – швидкість Hyperloop повинна досягати від 480 до 1220 км/год Швидкість руху існуючих на сьогодні капсул Hyperloop – Virgin Hyperloop Опе – досягає 387 км на годину. А ось рекорд належить німецькій компанії TUM Hyperloop, яким в 2018 році вдалося розігнати капсулу до 457 кілометрів на годину.

Хто працює над створенням Hyperloop?

Раніше Маск закликав світову громадськість і компанії розробити необхідну технологію гіперпетлі, без участі самого підприємця. Це призвело до формування багатьох стартапів і студентських команд, які працюють над розвитком Hyperloop і втіленням її у реальність. Так, нещодавно стало відомо про розгляд пропозицій про будівництво Hyperloop між Парижем і Амстердамом, який міг би перевозити пасажирів з однієї точки в іншу менше ніж за 90 хвилин.

Когда мы получим транспорт будущего Hyperloop и с какой скоростью он сможет перемещаться?
Так може виглядати пасажирський салон Hyperloop

А ось стартап Virgin Hyperloop Опе, заснований Річардом Бренсоном, уже в 2017 році побудував повнорозмірну капсулу на випробувальних шляхах в Неваді. Як повідомляється, капсулі вдалося розігнатися до 387 км на годину. Нагадаємо, що компанія прагне досягти максимальної швидкості 1220 км/год. При цьому Virgin Hyperloop трохи відхиляється від початкового плану Ілона Маска, тому, що поєднує в собі два основних принципи:

  • По-перше, магнітна левітація – технологія, яка вже використовується в монорейках для підйому пасажирських капсул та їх переміщення. Для магнітної левітації використовується два набори магнітів – одна пара піднімає капсули від шляхів, а друга – переміщує їх на високій швидкості зі зменшеним тертям.
  • По-друге, вакуумне герметичне середовище з низьким тиском видаляє більшу частину повітря з труб і не має ніякого контакту з землею. В результаті капсули стикаються з невеликим опором при русі. Примітно, що тиск повітря всередині труби еквівалентно польоту на висоті 61 км над рівнем моря.

Когда мы получим транспорт будущего Hyperloop и с какой скоростью он сможет перемещаться?

Будівництво транспорту майбутнього йде повним ходом

Де буде побудований Hyperloop?

Virgin Hyperloop Опе запустила глобальну задачу пошуку оптимальних маршрутів нової транспортної системи. З більш ніж 2600 пропозицій про розміщення станцій гіперпетлі зі всього світу, список був скорочений до 35 потенційних місць. Так, маючи 10 переможців по всьому світу, Hyperloop може працювати в партнерстві з урядом кожної з локацій.

Чи безпечна технологія Hyperloop?

Virgin hyperloop One пояснює, що їм доводиться будувати товсті сталеві труби, які надзвичайно важко проколоти або зламати. Крім того, труби спроєктовані таким чином, щоб витримувати зміна тиску і витоку повітря, зберігаючи при цьому свою структурну цілісність. Існує також можливість відсікати частини маршруту і повторно нагнітати тиск на ділянках, де відбуваються аварійні ситуації, і всі капсули, як очікується, будуть обладнані аварійними виходами.

При цьому вартість поїздки в гіперпетлі буде нижчою, ніж квиток на літак, адже немає таких великих витрат на інфраструктуру як у випадку з аеропортами, а експлуатація самої траси теж обходиться недорого. Так чи інакше, всім нам слід готується до революції пасажирських і транспортних перевезень вже в наступному десятилітті. Майбутнє зовсім поруч.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button