Всесвіт

75% орбітального сміття виявилися невідомими об’єктами

В ході нового дослідження космічного сміття, астрономи з Уорікського університету виявили, що 75% орбітального сміття не можуть бути співставлені з відомими об’єктами в загальнодоступних супутникових каталогах. Ці результати вказують на те, що навколоземне сміття погано відстежується.

NASA, ODPO

Астрономи закликають до більш регулярних і ретельних досліджень орбітального сміття на великих висотах, щоб допомогти охарактеризувати місцеві об’єкти й краще визначити ризики, пов’язані з активними супутниками, на дані яких щодня покладаються люди.

У своїй роботі астрономи зосередили свої сили на пошуку і зйомці дрібних уламків, які занадто погано відбивають світло. Такі об’єкти складно регулярно відстежувати і реєструвати в загальнодоступних каталогах.

Робота проводилася на об’єктах в геосинхронній області, приблизно в 36 000 кілометрах вище екватора, де супутники обертаються з періодом, відповідним обертання Землі. Далеко над самим зовнішнім шаром атмосфери Землі немає природних механізмів (таких як атмосферний опір), що викликають розпад орбіти, тому сміття, що утворюється поблизу геосинхронної області, буде залишатися там дуже довго.

Для того, щоб виявити ці уламки, астрономи використовували Ньютонівський телескоп на Канарському острові Ла-Пальма, який має велику апертуру (2,54 метра), що дозволяє йому збирати фотони світла на великій площі.

Більшість орбітальних слідів, виявлених астрономами, мали яскравість, відповідну приблизно 1 метру або менше. Понад 95% цих слабких виявлень не співпали з відомими об’єктами в загальнодоступному каталозі. Коли дослідники включили в список і інше сміття цієї галузі (більші і явні об’єкти), вони виявили, що понад 75% сміття геосинхронної області не мають ніяких записів в каталогах.

В цей час астрономи вивчають дані спостережень, які були отримані за допомогою другого, меншого приладу.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»