Всесвіт

Вчені зрозуміли, які галактики населяли ранній Всесвіт

Використовуючи дані індійського радіотелескопа SARAS3, дослідники під керівництвом Кембриджського університету вивчили дуже ранній Всесвіт – всього через 200 млн років після Великого вибуху — і встановити обмеження на масу і вихід енергії перших зірок і галактик. Всупереч припущенням, астрономи наклали ці обмеження навіть на найдавніші галактики, не виявивши особливого сигналу. Він відомий як радіолінія нейтрального водню.

Радіолінія нейтрального водню, також лінія 21 см або лінія HI — заборонена лінія (в сенсі електродипольного наближення) нейтрального атомарного водню. Це найважливіша радіолінія в радіоастрономії, яка дає інформацію про розподіл нейтрального водню і рух його хмар. Зазвичай вона використовується для пошуків позаземних цивілізацій.

Її відсутність дозволила астрономам зробити інші висновки про космічний світанок, наклавши обмеження на перші галактики. Вони виключили сценарії, які включали в сценарій космічного світанку галактики, які були неефективними нагрівачами космічного газу та ефективними виробниками радіовипромінювання.

Хоча вчені не можуть безпосередньо спостерігати за цими ранніми структурами, результати, опубліковані в журналі Nature Astronomy, є важливим кроком у розумінні того, як Всесвіт перетворився з майже порожнього на повний зірок.

Розуміння раннього Всесвіту, коли утворилися перші зірки та галактики, є однією з головних цілей нових обсерваторій. Результати, отримані з використанням даних SARAS3, є доказом концепції.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button