Всесвіт

Знайдена одна з найменших чорних дір: вона виявилася недалеко від Землі

Астрономи виявили одну з найменших чорних дір за всю історію спостережень – і найближчу до Землі, знайдену на сьогодні.

Вчені з Університету Огайо виявили одну з найменших чорних дір за всю історію спостережень, говориться в повідомленні прес-служби навчального закладу. Дослідники знайшли свій об’єкт в сузір’ї Єдинорога. Чорна діра була частиною подвійної зоряної системи: її «компаньйонкою» була інша зірка – червоний гігант.

Результати дослідження публікує журнал Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Надано: Лорен Фанфер.

Чорна діра приблизно в три рази більше нашого Сонця – це крихітний розмір для чорної діри. Поки у Всесвіті вчені знайшли дуже мало чорних дір такої маси. Докази їх існування отримані лише 1,5 роки тому. Об’єкт, який вчені назвали «Єдиноріг», знаходиться на відстані 1 500 світлових років від Землі, всередині галактики Чумацький Шлях. Решта чорних дір знаходяться набагато далі. Наприклад, об’єкт в центрі Чумацького Шляху – Стрілець A * – віддалений від Землі на 26 тис. світлових років. Як відзначають автори нової роботи, крихітна чорна діра «ховалася у всіх на виду».

Річ у тім, що зірка-компаньйон чорної діри добре задокументована за допомогою телескопів. Однак відповідного аналізу ніхто не проводив. Провівши вимірювання, вчені помітили, що щось, чого вони не могли бачити, здавалося, обертається навколо червоного гіганта. В результаті чого світло від цієї зірки змінював інтенсивність і зовнішній вигляд в різних точках навколо орбіти.

Іншими словами, щось «тягне» червоного гіганта і змінює його форму. Швидкість червоного гіганта, період орбіти і то, як приливна сила спотворила зірку, підказали вченим масу чорної діри.

Виявлення і вивчення чорних дір і нейтронних зірок в нашій галактиці має вирішальне значення для вчених, які досліджують космос, тому що це говорить їм про те, як зірки утворюються і вмирають.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button