Людина

8 звичок ефективних босів

Люди йдуть не з компаній, а від своїх босів. Як стати ідеальним керівником, з яким приємно працювати? Почати варто з розуміння основ: професіоналізм, об’єктивність і етична поведінка.

15-01-15-foto-600x400-1 (2)

1. Навчіться відрізняти справжні ризики від помилкових

Багатьом босам варто навчитися розрізняти справжні ризики від помилкових. Іноді вони готові багато чим ризикнути, щоб, на їхню думку, виділитися на тлі інших, що невірно. Ефективні боси приймають реальні ризики не заради ризику, але заради успіху справи, і надихають на це оточуючих. Справжні керівники мотивують своїх співробітників на досягнення; мотивують словами, діями і власним прикладом. А хто ж не захоче працювати з справжнім лідером і бути схожим на нього?

2. Умійте бачити можливості навіть в нестабільних ситуаціях

Несподівані проблеми, перешкоди, кризи – трапляється все. Ефективні боси розглядають будь-яку кризу як можливість. Вони усвідомлюють, що серйозні зміни не робляться під час штилю, вони робляться під час бурі. Справжні керівники розглядають невизначеність і нестабільність не як бар’єр, а як сприяючий фактор. Вони вміють реорганізовувати, змінювати, модернізувати, мотивувати, надихати – і робити свою компанію набагато сильнішою.

3. Вірте в неможливе

Більшість людей хочуть чогось цілком досяжного. Ефективні боси чекають більшого – від себе і від оточуючих. А потім вони показують своїм співробітникам, як цього досягти. Вони вміють домагатися неможливого і навчити цьому інших.

4. Будьте щирі у емоціях

Ефективні боси не тільки професіонали, вони ще й люди. Вони щиро радіють, коли все йде добре, і демонструють щиру вдячність співробітникам. Вони не приховують розчарування в поганих ситуаціях, не звинувачуючи тільки інших. Вони навіть можуть проявляти гнів. Істинним босам не чужі людські емоції, але насамперед вони відносяться до своїх працівників і колегам як до людей.

5. Вмійте підстраховувати своїх співробітників

Природжені боси ніколи не кидають своїх співробітників «під танк». Швидше, вони їх підстраховують і оберігають, іноді навіть без відома самого працівника.

6. Ідіть і робіть

Великі боси не бояться засукати рукава, забруднитися, виконувати найважчу роботу. Ніяка робота для них не буває занадто дрібною; ніяке завдання не буває для них некваліфікованим, нудним або неналежним.

7. Керуйте твердо, але не тисніть власним авторитетом

У кожного боса є назва його посади. Посада ця дає йому повноваження керувати, приймати рішення, організовувати і навчати. Ефективні боси керуються людьми, а не назвою своєї посади. Їх слова і вчинки дають співробітникам можливість відчувати, що вони працюють на себе, а не на свого керівника.

8. Встановлюйте велику, значиму мету

Хороший бос працює на досягнення цілей організації. Ефективний бос працює на досягнення цілей організації і ще на одну, більш значущу мету: стимулювати і розвивати працівників, прищепити їм почуття гордості за свою компанію і те, що вони роблять. Бізнес – іноді не тільки бізнес, у ньому також є місце і для персонального, особистого ставлення.

Натхнення: flytothesky.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button