Людина

Вчені підрахували, скільки їжі потрібно населенню Землі в майбутньому

Кількість їжі, необхідної для прожитку населення Землі в майбутньому, має життєво важливе значення. Фахівці з Німеччини вирішили вивчити проблему і підрахувати, скільки їжі потрібно населенню планети в найближчому майбутньому з урахуванням збільшення середнього зросту і середньої ваги жителів багатьох країн.

На сьогодні вчені розглядають це питання тільки з точки зору того, скільки їжі люди можуть дозволити собі купити, скільки їжі корисно для здоров’я, або що можна робити на стійкій основі. Однак, дослідники з Геттінгенського університету вирішили проаналізувати, як може змінитися фактична кількість їжі, що люди хотіли б з’їсти. Підвищення індексу маси тіла (ІМТ), який виражений у співвідношенні ваги до зростання, і збільшення середнього зросту призводять до помітного збільшення потреб людей в калоріях в глобальних масштабах. Результати цього дослідження були опубліковані в журналі PLOS ONE.

В переважній більшості країн світу спостерігається поступове збільшення середнього зросту і розміру тіла. Для підтримки більшої ваги людині, зрозуміло, потрібно спожити більшу кількість їжі. Фахівці Геттінгенського університету розробили метод прогнозування розвитку споживання калорій до кінця нинішнього сторіччя. Як орієнтир у своєму дослідженні вчені скористалися змінами, які фіксувалися в Мексиці і Голландії.

«Події в зазначених країнах виражені досить яскраво, але вони є найбільш реалістичним сценарієм», — стверджують автори наукової роботи.

За їх словами, навіть якби індекс маси тіла залишався незмінним, глобальне споживання калорій все одно б збільшилася більш ніж на 60% до 2100 року- через збільшення чисельності населення Землі. Але зі зростанням ІМТ, який зафіксований в Голландії і Мексиці, вчені прогнозують збільшення більш ніж на 18% вже в найближчому майбутньому. В сумі, стверджують вони, глобальна потреба в їжі до 2100 року зросте майже на 80%.

У разі, якщо світовий обсяг виробництва продуктів харчування не зможе задовольнити нові потреби, дослідники побоюються, проблему не вдасться контролювати через зниження показників ІМТ. Тому до зазначеного терміну зберегти свій звичний раціон харчування зможуть лише заможні жителі Землі, а от бідні верстви помітно постраждають в зв’язку з виниклим дефіцитом продуктів харчування і спровокований ним зростання цін.

«Це призведе до зростання споживання дешевих продуктів, найчастіше багатих калоріями, але бідних за вмістом поживних речовин. Тобто, у бідних верств населення планети маса тіла продовжить збільшуватися, разом з тим, вони все одно будуть стикатися з недоїданням і помітним погіршенням стану здоров’я», — підсумували автори дослідження.

Натхнення: dni24.com

Кнопка «Наверх»
Закрыть