Фото

9 цікавих фактів і випадків зі світу авто (фото)

Автомобіль – це не просто машина, що володіє привабливим зовнішнім виглядом і масою корисних характеристик, але щось більше. Сьогодні ми розповімо кілька цікавих фактів про авто і розберемо найбільш цікаві випадки.

У 1771 році відбулася перша в світі автомобільна аварія. Ніколя-Жозеф Куньо не впорався з керуванням паровий віз, який він власноруч сконструював, не вписався в стіну.

Абсолютний рекорд по володінню автомобілем та його експлуатаціє належить Аллену Свіфту, який є володарем Rolls-Royce Piccadilly-P1 Roadster. Він керував транспортним засобом 82 роки, отримавши машину в подарунок від свого батька в 1928 році. Аллен помер у віці 102 років.

Кількість деталей у середньому автомобілі – 30 – тисяч. У це число входять не тільки основні деталі, але і всі шурупи і гвинтики.

Керувати автомобілем у нетверезому стані заборонено, але тільки не в Уругваї. Якщо станеться аварія, а водій п’яний, то це зараховується до пом’якшувальних обставин.

Найпотужніший у світі вантажівки сконструювали співробітники Volvo. Обертовий момент моделі – 6 тисяч Нм, а потужність становить 2 тисячі 400 к/с.

Peel P50 – найкомпактніший у світі автомобіль. Його довжина – 1,3 метра, ширина – 1 метр. Модель вперше з’явилася в Англії в далекому 1962 році. Висота автомобіля становить 1,2 метра. Найцікавіше полягає в тому, що модель володіє 3-ма колесами. Максимальна швидкість становить 64 км/год. Цікаво і те, що у машини відсутній задній хід. Так як кузов виготовлений зі скловолокна, а вага становив 59 кіло, машину можна було легко розгорнути самостійно. Виробництво марки було припинено в 1965 році. Основна причина – мінімальний попит.

Під час руху гоночного боліда на трасі, між дорогою і дном створюється низький тиск, який може підняти кришку люка. У 1990 році, під час змагань в Монреалі так і сталося. Болід, що розігнався підняв кришку люка, яка відлетіла в машину, що йшла позаду. В результаті почалася пожежа, і перегони були зупинені. Зараз, під час проведення змагань, каналізаційні люки приварюють, щоб уникнути подібного інциденту.


Едуард Бенедиктус, який є винахідником небиткого скла, зробив своє відкриття у 1903 році. У цьому йому допомогла випадковість. Хімік упустив на підлогу колбу, яка була наповнена нітроцеллюлозою. У підсумку, тріснуло скло, а дрібні осколки були відсутні. Едуард зрозумів, у чому справа, і тепер сучасні типи лобового скла виготовляють на заводах за аналогічним принципом, щоб мінімізувати кількість жертв під час ДТП.


Найвища ціна за авто – 285 000 000 доларів, яка була зафіксована на аукціоні у Великобританії. Таку нечувану суму запропонували за Ferrari 250 GTO. Рік випуску машини – 1962.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button