Фото

9 унікальних диких кішок, що мешкають в Південній Америці

Дивовижні кішки Південної Америки.

Південна Америка – континент контрастів, де ростуть найбільш густі ліси поряд з посушливими пустелями і гірськими хребтами. Тваринний світ тут також різноманітний, як клімат. Це місце стало домом для 9 видів рідкісних кішок – від величного ягуара до маленького милого чилійського кота.

1. Ягуар

Найбільша дика кішка Південної Америки.

Ягуар – найбільший хижак Південної Америки і третій за величиною з сімейства пантерових. Доросла особина важить приблизно 160 кг, має піщане забарвлення з кільцевими або суцільними плямами і потужними щелепами, які дозволяють їй полювати на велику дичину. Будучи чудовим плавцем, він відчуває себе, як вдома в дощових лісах Південної Америки. Як і більшість кішок, ягуар живе і полює поодинці.

Потужні щелепи і гострі зуби роблять Ягуара небезпечним хижаком.

Самці і самки сходяться разом тільки в період розмноження. Після спарювання самець відразу ж іде, залишаючи самку піклуватися про потомство. Розмножуються ягуари круглий рік. Вагітність триває 100-110 днів.

Самка Ягуара і її потомство.

У виводку налічується до 4 дитинчат. Забарвлені вони також візерунково, як і їх батьки, тільки кольори новонароджених більш приглушені, матові, а плями – суцільні, чорні.

2. Оцелот

Оцелот відноситься до «малих» кішок.

Ця хижа кішка зовсім недавно стояла на порозі вимирання. Через надзвичайно красиве забарвлення тварина була «ласим шматочком» для браконьєрів, але заборона 1996р. на їх знищення, врятувала вид від вимирання.

Полює Оцелот, переважно на суші.

Зовні Оцелот нагадує міцну, короткохвосту кішку. Їх довжина, найчастіше, не перевищує 1.5 метра, причому 1/3 розміру припадає на хвіст, а вага – не більше 16 кг. Такі параметри дозволяють йому відмінно полювати на дрібних звірів і птахів.

Кошеня Оцелот.

У Південній Америці налічують більше 10 різновидів цих хижих кішок. Індіанці нерідко приручають молодих оцелотов, щоправда, справжніх домашніх тварин з них не виходить.

3. Ягуарунди

Неординарний представник диких кішок.

Незважаючи на назву, цей представник котячих не має нічого спільного з ягуарами. Зовні він більше схожий на ласку чи куницю. Ягуарунди має невелику круглу голову і маленькі закруглені вуха. Максимальна вага тварини – 9 кілограм.

Ягуарунди, на відміну від інших кішок, полює вдень.

На відміну від інших кішок, він веде денний спосіб життя. Індіанці Латинської Америки до появи європейців приручали ягуарунди для охорони будинків від дрібних гризунів та інших шкідників. Молоді тварини дійсно легко приручаються і звикають до людей.

Ягуарунди з задоволенням їсть молоді листочки.

Відомо вісім підвидів ягуарунди, вони мешкають на всій території Америки і не відносяться до патентованих видів.

4. Кішка Жоффруа

За розміром кішка Жоффруа відповідає домашньій кішці.

За розміром кішка Жоффруа відповідає домашній. Довжина її тіла приблизно 60 см, а хвоста – 30 см. Ці кішки мають сіре або жовтувато-буре забарвлення, залежно від місця проживання.

Кішка Жоффруа живиться дрібними гризунами і рибою. За любов до риболовлі її також називають кішка рибалка.

Кішка отримала свою назву на честь французького натураліста-зоолога Жофре Сент-Ілер.

На відміну від інших кішок, вона не має їхню природну граціозність, неохоче лазить по деревах і любить плавати. Жити воліє в лісових заростях, поруч з водоймами.

5. Андська кішка

Представниця маловивченого виду котячих.

Місцем свого проживання ця кішка вибрала важкодоступні регіони Андських гір. Особини цього виду мають густу довгу шерсть, навіть у вухах, яка добре захищає її від холодів. Їх тулуб не більше 1 метра в довжину, а максимальна вага – 7 кг

Ця кішка знаходиться під охороною Вашингтонської конвенції із захисту видів.

Андська кішка – маловивчений, рідкісний вид, який занесений в Червону Книгу і знаходиться під захистом Вашингтонської конвенції. Близькою родичкою цієї кішки вважається Пампаська кішка, що мешкає в тому ж регіоні.

6. Маргай

По здатності лазити по деревах, Маргі нітрохи не поступається білкам.

Маргі або Довгохвоста кішка живе у вічнозелених лісах Південної Америки, аж до Мексики. Довжина тіла дорослої особини – 60 – 80 см, не рахуючи 40-сантиметрового хвоста, а середня вага – 6-8 кг

Дивовижний окрас цих кішок приваблює браконьєрів.

Маргай дуже схожий на свого найближчого родича — Оцелота, який мешкає в тих же лісах. Відмінною рисою Маргі є її довгі лапи і хвіст, зумовлені життям на деревах. Живиться вона птахами, ящірками, гризунами, жабами і дрібними мавпами.

Свою здобич Маргай відшукує під кронами дерев.

Зараз маргай в дикій природі знаходиться на межі вимирання — виною тому її пухнасте, цінне хутро дивовижного забарвлення.

7. Пампаська кішка

Густа, довга шерсть захищає тіло кішки і робить її морозостійкою.

На рівнинних територіях, серед чагарників і боліт Південної Америки живе Пампаська або Трав’яна кішка. Її тіло щільне, густо покрите довгою, жорсткою шерстю.

Відмінна риса Пампасской кішки – яскраво виражений ніс.

Пампаська кішка воліє полювати вночі і веде відокремлений спосіб життя. Живиться дрібними гризунами, ящірками і птахами. Практично не піддається прирученню.

В Аргентині, Болівії, Чілі та Парагваї вид захищений національним законодавством, на нього полювання тепер заборонено.

8. Онцилла

На тигрову кішку багато років полюють через її красиве хутро.

Ця дивовижна кішка поширена на всій території Південної і Центральної Америки, але практично не попадається на очі людині. У цих кішокнайбільш незвичайне забарвлення вух – повністю чорне, з білою міткою посередині. Кожна п’ята онцилла, що з’являється на світ, має повністю чорне забарвлення.

Вид внесений у Додаток I до Конвенції CITES.

Зовні Онцилла нагадує Ягуара, а за розмірами – не більше домашньої кішки. Доросла особина не перевищує метра в довжину, а її вага – всього 2-3 кг.

Меню тигровій кішки різноманітне: в його складі гризуни, птахи і жаби зі зміями.

Новонароджені кошенята Онцилли важать 58-116 гр.

Зараз на планеті живе всього близько 50 000 тисяч особин, і їх чисельність стрімко зменшується.

9. Чилійська кішка

Лісовий кіт.

Чилійська кішка, відома, як Кодкод, мешкає в лісах і на гірських схилах Південної Америки. Місцеві жителі знають чимало міфів і легенд про цю кішку. Одна з них свідчить, що Чилійська кішка промишляє вампіризмом і повністю знекровлює свою здобич.

Кішка рекордсмен.

Кодкод – найменша з американських кішок. Довжина її тіла не перевищує 55 см, а середня вага – 2,5 кг. Тим не менше, природа забезпечила звіра масивними стопами і довгими кігтями, що дозволяють кішці безперешкодно підніматися на важкодоступні гілки великих і маленьких дерев.

Кодкод – відмінний мисливець, незважаючи на свої розміри.

Натхнення: www.ecobyt.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button