Фото

Нейромережі допомогли домалювати картини Пабло Пікассо

Британські фахівці виступили з пропозицією про використання алгоритму копіювання та перенесення стилів між зображеннями, який повинен допомогти у відновленні творів мистецтва, не закінчених майстрами або зафарбованих ними. За допомогою цієї технології вже вдалося «домалювати» кілька картин Пабло Пікассо.

Дуже часто дослідники виявляють під шаром фарби на знаменитих полотнах художників зі світовим ім’ям старі начерки або навіть цілі незавершені картини. Рентгенографія в таких випадках дозволяє майже повністю відновити їх, однак для повноцінного створення полотен відповідно до стилю відомих майстрів цього було недостатньо. У зв’язку з цим британські фахівці вирішили скористатися алгоритмами нейромереж, що дозволяють переносити стиль і зовнішній вигляд між зображеннями. Для демонстрації можливостей цієї технології вони навіть дозволили нейромережам домалювати кілька картин Пікассо.

Відновлення в цьому випадку ділиться на кілька етапів. В основу покладено монохромне зображення картини, відновлене за допомогою рентгенографії, а пізніше спеціальні алгоритми переносять на цю «чернетку» стиль майстра з інших його картин. У результаті виходить картина, немов виконана рукою іменитого художника.

Кнопка «Наверх»
Закрыть