Фото

Airbus представила концепти пасажирських літаків майбутнього (фото)

Європейські авіабудівники представили три концепти пасажирських літаків, які будуть використовувати альтернативне паливо.

Концепт Airbus / © Airbus

Корпорацію Airbus можна назвати не тільки провідним світовим авіабудівником наших днів, але й лідером в області пропонованих інновацій в цій сфері. Зараз європейський гігант представив одразу три концепти інноваційних літаків, які повинні працювати на альтернативному паливі.

Всі ці машини входять в сімейство Zero.

«Це історичний момент для сектора комерційної авіації в цілому, і ми маємо намір зіграти провідну роль в найважливішому переході, який коли-небудь бачила галузь», — заявив генеральний директор Airbus Гійом Форі.

Один з варіантів передбачає створення турбогвинтового літака, здатного перевозити до 100 осіб. Оснащена двома двигунами машина повинна використовувати в якості палива водень, який в рідкому вигляді буде зберігатися в задній частині авіалайнера. У Airbus вважають, що літак зможе долати відстань понад 1000 морських миль і підходить для перевезень на відносно невеликі відстані.

Концепт Airbus / © Airbus

Наступний представник сімейства Zero — турбореактивний літак, який схожий на A330neo або A350. Його пасажиромісткість складе приблизно 120-200 осіб, а дальність перевищить 2000 морських миль. Цього достатньо для трансконтинентальних перевезень між східним і західним узбережжям Австралії. Як і в першому випадку, двигуни повинні працювати на водні.

Концепт Airbus / © Airbus

Нарешті, третій — і найоригінальніший — варіант має на увазі створення футуристичного літака, що має надзвичайно широкий фюзеляж. Передбачається, що він зможе вміщати 200 пасажирів. Така конструкція відкриває безліч варіантів для зберігання водню, а крім того, дозволяє використовувати найрізноманітніші пасажирські конфігурації.

Концепт Airbus / © Airbus

«Концепції, які ми представляємо сьогодні, дають світу уявлення про наші амбіції щодо реалізації сміливого бачення майбутнього польоту з нульовим рівнем викидів», — зазначив Форі. На думку представників Airbus, авіакомпанії зможуть почати експлуатацію звичних літаків приблизно в середини 2030-х.

Концепт Airbus / © Airbus

Натхнення: naked-science.ru

Кнопка «Наверх»