Земля

Акули мігрують на великі відстані, використовуючи магнітне поле

Вчені з США з’ясували, що акули використовують магнітне поле Землі, щоб переміщатися на великі відстані.

Image by baechi from Pixabay

Робота опублікована в журналі Current Biology. Відомо, що акули здатні переміщатися на десятки тисяч кілометрів, але представники науки досі не цілком розуміють, що їм допомагає і як саме ці риби орієнтуються в просторі. Дослідження показали і те, що акули здатні відчувати магнітні поля Землі. Є теорії, які пов’язують ці факти.

Вчені з університетів штату Флорида і Техаського (США) теж вирішили поєднати ці два знання, провівши цікавий експеримент за участю хижаків морів. Для цього вони відловили в дикій природі 20 молодих особин акули, що належать до риб-молотів, Sphyrna tiburo. Окремо їх поміщали в круглий басейн, магнітні поля в якому були спеціально змодельовані та модифікувалися по ходу експерименту.

З’ясувалося: коли поля імітували умови, при яких Північний полюс був далеко від місця, де зловили риб, а Південний – близько, акули демонстрували схильність до переміщення на північ. У зворотній конфігурації полів тварини прагнули плисти на південь. Коли ж магнітне поле збігалося з умовами того місця, де були спіймані акули, вони не проявляли ніякої переваги в напрямках свого руху.

Схоже, вони відчували себе комфортно і «думали», що знаходяться в правильному місці. Крім того, вчені з’ясували, що риби реагували лише на ті напрями магнітних полів, з якими стикалися під час подорожей, а не на будь-які їхні показники.

Автори дослідження вважають, що подібні здібності, ймовірно, мають інші риби та деякі тварини, що мешкають в океані. Адже морські черепахи теж задіють магнітне поле, щоб повернутися до місця народження. А ще вчені вважають, що за допомогою магнітного поля акули здатні змінювати структуру своїх популяцій.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button