Земля

Тисячі тварин перевезуть в іншу частину Зімбабве через спеку

2500 імпал, слонів, жирафів, буйволів, зебр, левів і диких собак перемістять на північ — подалі від спопеляючої спеки.

Якщо раніше найбільшою загрозою для дикої природи були браконьєри, то тепер, у міру того як законодавство посилюється, а антропогенний вплив на екосистеми зростає, — мисливці за трофеями відійшли на другий план. Тому основний ризик для біорізноманіття представляє зміна клімату, а саме наслідки, які за цим слідують.

Тисячі тварин перевезуть з південного заповідника Save Valley в три заповідники на півночі – Сапі, Матусадонха і Чізаріра, щоб врятувати їх від вірної смерті. Це найбільше “переселення” тварин з 1964 року, коли рятувальники перевезли понад 5 тисяч тварин, які могли загинути через будівництво гідроелектростанції на річці Замбезі.

Тоді тваринам загрожувало підвищення рівня води в річці, тепер же – її дефіцит. Посуха особливо сильно вдарила по півдню країни: водойми почали міліти, і у місцевої фауни різко скоротилися місця водопою.

Тому влада Зімбабве прийняла рішення перевезти тварин подалі від спеки — на північ. Таким чином вони сподіваються знизити конкуренцію між видами за воду і їжу, а також захистити від можливої тваринної агресії місцеві населені пункти.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments