Наука

Біорозкладаний клейовий пластир відновлює кровоносні судини усередині організму

Створена нова система доставки електрично активованого клею Voltaglue. Вона підходить для герметизації пошкоджених кровоносних судин.

Вчені розробили інструмент, який швидко закриває розриви й отвори в кровоносних судинах з використанням електрично активованого клейового пластиру. Він поставляється через мінімально інвазивний балонний катетер.

В кінцевому підсумку система по доставці клею замінить необхідність хірургічних операцій для виправлення дефектів внутрішніх кровоносних судин.

Катетерна система складається з двох елементів:

  • ePATCH – клейкий пластир, який містить спеціальний клей Voltaglue;
  • CATRE – модифікований катетер з висувними проводами, які переносять електричний струм.

Сам клей вперше створений командою Сінгапурського технологічного університету Наньян і відтоді розроблявся в партнерстві з Массачусетським технологічним інститутом. Voltaglue приймає форму гідрогелю, який містить молекули вуглецю – карб. Вони, своєю чергою, щеплені до полімерних молекул в формі гілок дерева – дендримерами. Коли на гель надходить електричний заряд, карб притягуються до будь-яких прилеглих поверхнях. Дендримери, які слідують разом з карбенів, чіпляються за поверхні, утворюючи зв’язок.

Чим вище заряд, тим міцніше стає зв’язок.

Біорозкладаний клейовий пластир відновлює кровоносні судини усередині організму
Жорстко зашитий балонний катетер CATRE з електрично активованою накладкою ePATCH на лівому кінці. Наньянського технологічний університет

У недавніх експериментах невеликий пластир, покритий Voltaglue, накладали на кінець гнучкого балонного катетера, який потім вводили в аорту свині. Хоча кровоносна судина у тварини була видалена, вчені під’єднали його до моделі серця. Він піддавався безперервному току крові зі швидкістю 10 мл в хвилину.

Коли пластир досягав 3-міліметрового розриву в аорті, балон на кінці катетера надували, притискаючи пластир до отвору. Потім електричні дроти, що проходять по довжині катетера CATRE, використовувалися для подачі електричного заряду до Voltaglue на пластирі для затвердіння.

Протягом трьох-п’яти хвилин клей закрив отвір. Катетер був видалений, залишивши пластир на місці. Навіть після 1 000 змодельованих ударів серця він залишався надійно прикріпленим. Проте, і пластир, і Voltaglue призначені для біорозкладу і нешкідливого поглинання організмом протягом декількох тижнів, як тільки відновлена кровоносна судина повністю загоїться.

Технологія запатентована і зараз комерціалізується як електрично активований патч ePATCH і провідний катетер CATRE. Крім використання в кровоносних судинах, його можна використовувати в кишечнику і стравоході.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button