Земля

«Хаббл» сфотографував сейфертовську галактику з активним ядром (фото)

Команда космічного телескопа опублікувала знімок спіральної галактики Z 229-15.

Космічний телескоп «Хаббл» представив докладне зображення спіральної галактики Z 229-15. Вона розташована в 390 млн світлових років від Землі в сузір’ї Ліри. У центрі знімка сяє активне ядро галактики, що оточує надмасивну чорну діру.

На зображенні видно два майже прямих рукава, що йдуть зліва і праворуч від ядра, які зустрічаються із зоряним кільцем на краю галактики. Зовнішня область галактики світиться блакитним кольором, а серцевина — золота і блискуча.

Галактика Z 229-15. Зображення: ESA / Hubble & NASA, A. Barth, R. Mushotzky

У центрі галактики виділяється яскрава область, яка сяє яскравіше, ніж могли б світити окремі зірки. Ця область називає активним ядром галактики. Додаткова яскравість обумовлена наявністю надмасивної чорної діри. Матеріал, який рухається в бік чорної діри, не падає прямо в неї, а замість цього втягується у обертовий акреційний диск. Цей диск стає настільки гарячим, що вивільняє велику кількість енергії в електромагнітному спектрі, і саме тому активні ядра здаються такими яскравими.

Z 229-15 належить до рідкісного типу сейфертовських галактик, які відрізняються надзвичайно яскравим активним ядром. Найчастіше такі структури зустрічаються тільки в далеких квазарах, розташованих в мільярдах світлових років від Землі. Сейфертовські галактики відрізняються тим, що через близькість до спостерігача незважаючи на яскравість ядра в них все ще можна розглянути решту структуру. Астрофізики досліджують такі галактики, щоб краще зрозуміти природу квазарів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button