Головна / Наука / Алгоритм розраховує ідеальні дозу і графік споживання кави

Алгоритм розраховує ідеальні дозу і графік споживання кави

Американські вчені написали алгоритм, що оптимізує вживання кофеїну — спеціально для тих, хто не виспався. Алгоритм враховує, як давно і як багато (або мало) чоловік спав, і пропонує графік вживання кави, при дотриманні якого кава не дасть заснути на ходу і при цьому не поллється з вух.

Алгоритм рассчитывает идеальные дозу и график употребления кофе

Група американських фізіологів написала алгоритм, який розраховує ідеальний графік та дози вживання кави. Алгоритм створений спеціально для тих, хто не виспався, як стверджують автори роботи, людина, яка дотримується рекомендацій програми, впорається з сонливістю і при цьому не прийме занадто багато кофеїну.

«При виконанні приписів нашого алгоритму бадьорість підвищується на 64% при мінімально можливому для такого результату споживанню кофеїну; при інших налаштуваннях програми споживання кофеїну можна скоротити більше ніж удвічі, і домогтися того ж стимулюючого ефекту», — розповідає керівник дослідницької групи Жак Райфман (Jaques Reifman).

Основа програми — математична модель, що дозволяє передбачати стимулюючий ефект в залежності від дози кофеїну. Стимулюючий ефект оцінюється як бал за виконання стандартного тесту на пильність; сонні люди справляються з цим тестом гірше, бадьорі — краще. На основі математичної моделі і даних про те, як давно і як довго спала людина, спеціальний алгоритм знаходить оптимальну дозу кофеїну і розраховує стратегію — як часто і з якими інтервалами пити каву, щоб не заснути і в підсумку випити якомога менше підбадьорливого напою. Опис алгоритму опубліковано в журналі American Academy of Sleep Medicine, коротко про роботу розповідає портал Science Daily.

На жаль, автори дослідження поки не перетворили свій алгоритм в мобільний додаток.

Натхнення: www.popmech.ru

 
comments powered by HyperComments