Наука

Вчені розробили новий ген для лікування глухоти

Вчені з Ізраїлю представили новий метод, який допоможе глухим і слабочуючих людям. Потенційно він буде корисний пів мільярда осіб по всьому світу.

Дослідники з Тель-Авівського університету представили інноваційне лікування глухоти, яке засноване на доставці генетичного матеріалу в клітини внутрішнього вуха. Генетичний матеріал замінює собою дефект і дозволяє клітинам продовжувати нормально функціонувати.

Вченим вдалося запобігти поступовому погіршенню слуху у мишей, у яких була мутація. Вони стверджують, що нова терапія може привести до прориву в лікуванні дітей, народжених з різними мутаціями, які в кінцевому підсумку викликають глухоту.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько півмільярда осіб у всьому світі мають проблеми зі слухом. Дослідники очікують, що ця цифра подвоїться в найближчі десятиліття. При цьому кожна двохсота дитина народжується зі слабким слухом, а кожна тисячна – глухою. Приблизно половина цих випадків глухоти викликана генетичною мутацією.

«У цьому дослідженні ми зосередилися на генетичній глухоті, викликаної мутацією в гені SYNE4 – рідкісному вигляді розладу, який наша лабораторія знайшла у двох ізраїльських сім’ях. Мутація викликає міклокалізацію клітинних ядер у волоскових клітинах всередині равлика внутрішнього вуха, які служать рецепторами звукових хвиль і необхідні для слуху. Цей дефект призводить до дегенерації і, зрештою, до загибелі волоскових клітин. Наш метод допоможе з ним впоратися », – зазначили вчені.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button