Наука

Вчені: Запах їжі пов’язаний з тривалістю життя

Група німецьких учених з лабораторії Торстена Хоппе Кельнського університету провела ряд досліджень на круглих хробаках Caenorhabditis elegans і з’ясувала, що запах їжі пов’язаний з тривалістю життя. Результати опублікував науковий журнал Nature Metabolism.

Вчені давно довели, що завдяки запаху їжі в організмі людини відбувається багато фізіологічних процесів. Це робиться для того, щоб підготувати шлунково-кишковий тракт до трапези, відповідно виділення слини відбувається задовго до потрапляння їжі в шлунок. Вчені помітили, що в здоровому організмі цей процес прямо залежить від динаміки балансу утворення і деградації білків, так званих протеостаз. Експерименти з круглим хробаком показали, що 2 нейрона з 358 являють собою частину нюхової системи і беруть участь у формуванні нематодної нервової системи. Виходячи з цього, можна зробити висновок, що вони дуже важливі, коли справа стосується запахів.

У травному тракті присутня молекула мікроРНК mir-71, яка відповідає за правильний процес деградації білків в травному тракті. Якщо щось йде не так, і ця система дає збій, обмін речовин у клітинах сповільнюється, що призводить до зменшення тривалості життя тварини. Якщо у хробака проблеми з нюхом, то живе він відносно недовго.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments