Здоров'я

Алкоголь для здоров’я: міф чи реальність

Тривають баталії між вченими, які тривалий час досліджують вплив алкогольних напоїв на здоров’я людини. Відразу скажемо, до єдиної думки поки вони не прийшли. Корисний алкоголь хоч якось для вашого здоров’я? Або твердження вчених, які говорять про це просто є міфом?

Для того, щоб не нашкодити організму, завжди і скрізь необхідно дотримуватися головного принципу: чим менше вживати спиртних напоїв, тим краще буде для вашого організму. Дуже важливо розуміти те, що помірне вживання алкоголю значно зменшить ризик для здоров’я, але воно не може усунути ці ризики повністю.

Виключіть з вжитку такі поняття, як “сто грамів для хоробрості”, “триста грамів для здоров’я”, “п’ятдесят крапель перед сном, щоб заснути”. Це все відмовки тих, хто дня не може прожити без алкогольних узливань. Англійські вчені довели у своїх дослідженнях факт того, що невеликі дози спиртного призводять до великої кількості проблем. На одному з перших місць стоїть захворювання такими хворобами, як панкреатит і рак. Так ось маленька доза спиртного збільшує ризик захворювань на 5 % у звичайних людей, а в алкоголіків на 40 — 50 %.

Фраза про те, що “келих червоного вина йде на користь роботі серцево-судинної системи” теж заперечується. Самі вчені ставляться до цієї фрази вельми скептично, оскільки ніяких доказів даного тезису немає. Наприклад, норвежці вважають, що немає причин думати, що алкогольні напої приносять хоч якусь користь для людського здоров’я, а ось британські вчені не погоджуються зі своїми колегами, стверджуючи, що невеликі дози алкоголю можуть знизити ризик хвороб серця. Кому вірити, а кому ні, поки не відомо. Однак і перші, і другі сходяться на думці, що існує маса способів налагодити роботу серця без вживання алкоголю. Наприклад, щоденні заняття спортом сприяють зміцненню серцево-судинної системи.

Виходить, що пити для здоров’я зовсім необов’язково. Можна замінити застілля заняттями в спортивному залі або тренажерному клубі.

Якщо все ж ви віддаєте перевагу активному способу життя і занять спортом посиденьки в барах і пивних, то ніколи не варто забувати, що головне в будь-якому застіллі — це знати почуття міри і дотримуватися пристойності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button