Здоров'я

8 причин, чому пиво корисне для здоров’я

Може пиво лікувати рак? Дослідники з Університету Айдахо вважають, що так. У березні цього року на симпозіумі Американського хімічного товариства вчені представили результати дослідження, які доводять, що ключовий інгредієнт пива може допомогти в лікуванні раку і різного роду запалень.

05-05-16-foto-600x452-1

Кислоти гумулон і лупулон, які містяться у хмелі, здатні зупинити зростання бактерій і розвиток хвороби, і вчені розуміють, як виділяти ці кислоти або синтезувати їх, перетворюючи в активні агенти для онкопрепаратів.

Але це не єдині лікувальні властивості пива — у нього є ще мінімум 8 корисних якостей.

1. Пиво знижує ризик утворення каменів у нирках

У минулому році було проведено науковий експеримент, який встановив, що при збільшенні обсягів випитого пива ризик розвитку каменів у нирках знижується. Група вчених на чолі з д-ром Теро Хірвонен з Національного інституту суспільного здоров’я Фінляндії проаналізувала стан здоров’я нирок у 27 тис. чоловіків середнього віку. Результати показали, що «пляшка пива в день знижує ризик утворення каменів у нирках на 40%».

Автори дослідження відзначили, що вода і алкоголь, які містяться в пиві, підвищують обсяги виділеної сечі і розбавляють її, тим самим знижуючи небезпеку виникнення каменів. Алкоголь також може виводити кальцій, який є основним елементом, що утворює камені в нирках.

2. Пиво запобігає інфарктам

Група дослідників з Університету Скрентона в Пенсільванії прийшла до висновку, що темні елі і міцне пиво можуть знизити ймовірність інфарктів. Проблеми з серцем, як правило, трапляються через атеросклероз — блокування судин відкладеннями холестерину та інших жирів. Професор хімії Джо Вінсон, який очолив це дослідження в 2000 році, встановив, що споживання пива дозволяє знизити ризик розвитку цієї хвороби наполовину. Втім, вчені упевнені, що надмірна кількість пива теж шкідлива.

3. Пиво знижує ризик інсульту

Результати дослідження, яке було проведено в Гарвардській медичній школі і Американською асоціацією інсультів, дозволили зробити висновок, що у людей, які вживають пиво в помірних кількостях, ризик виникнення інсульту знижується на 50% порівняно з тими, хто не п’є взагалі.

Ішемічний інсульт — найпоширеніший вид інсультів — трапляється тоді, коли тромби блокують надходження крові і кисню до мозку. А ось пиво допомагає артеріям залишатися гнучкими, і значно поліпшується кровообіг. В результаті — жодних тромбів і ризик інсульту скорочується в рази.

4. Пиво зміцнює кістки

У пиві багато кремнію — елемента, необхідного для росту кісток. Але у всьому потрібно дотримуватися балансу. Вчені з Університету Тафтса в Массачусетсі виявили, що якщо 1-2 келиха пива в день істотно скорочують ризик переломів кісток, то 3 і більше, навпаки, збільшують його.

Якщо ви не обмежуєтеся 2 келихами пива за вечір, то рано чи пізно ваші кістки ослабнуть. І коли ви після чергової вечірки будете не занадто міцно стояти на ногах, то можна запросто впасти і отримати перелом.

5. Пиво знижує ризик захворювання на діабет

У 2011 році дослідники з Гарварду виявили, що чоловіки середнього віку, які п’ють 1-2 келиха пива в день, на 25% менше схильні до ризику розвитку діабету 2 типу. Д-р Майкл Юстен, запрошений професор Гарвардської школи громадського здоров’я, вивчив стан здоров’я 38 тис. добровольців (чоловіків середнього віку) і зробив висновок, що алкоголь в пиві підвищує чутливість до інсуліну, що, в свою чергу, допомагає запобігти діабету. Додатково до цього, пиво — прекрасне джерело розчинного харчового волокна, яке дозволяє контролювати рівень цукру в крові і є важливим елементом харчування людей, що страждають діабетом.

6. Пиво знижує ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера

Дослідження, які були проведені ще в 1977 році, довели, що вживання пива на 23% знижує ризик розвитку такого когнітивного порушення, як хвороба Альцгеймера або інших форм деменції. І хоча статистика говорить сама за себе — ці результати були отримані в ході опитування ні багато ні мало 365 тис. людей, — досі незрозуміло, чому саме помірне вживання пива дає такий ефект. За однією з теорій, невелика кількість алкоголю сприятливо впливає не тільки на серцево-судинну систему (те ж підвищення рівня хорошого холестерину), але і кровообіг і метаболізм у мозку.

Поясненням може служити і той факт, що у пиві багато кремнію — вважається, що він може захистити мозок від шкідливого впливу алюмінію, однією з можливих причин розвитку Альцгеймера.

7. Пиво — засіб від безсоння

На ніч нічого немає краще келиха пива. Вчені довели, що елі, стаути і лагери підсилюють вироблення дофаміну — речовини, яку лікарі навіть прописують людям, що страждають від безсоння.

Дослідження, які були проведені в Медичній школі університету штату Індіана, показали, що навіть один ковток пива перед сном підвищує рівень дофаміну і таким чином робить людину більш спокійною і розслабленою. Втім, лікарі зазначили, що для такого ефекту потрібно всього 15 мл пива, чайна ложка.

8. Пиво лікує катаракту

Трохи перебрали з пивом — і все, картинка розпливається, але якщо пити його помірно, то зору від цього буде тільки краще. Дослідники Університету Західного Онтаріо встановили, що антиоксиданти, які містяться в пиві — в першу чергу в елі і стаутах, — захищають мітохондрії (елементи клітини, що відповідають за перетворення глюкози в енергію) від негативних впливів. Катаракти ж утворюються тоді, коли мітохондрії на передній стінці кришталика руйнуються, антиоксиданти цьому перешкоджають. Тому лікарі рекомендують заради профілактики все-таки пити пиво, але в міру.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button