Здоров'я

Окситоцин має такий же вплив, як і алкоголь

Любов дійсно може бути п’янкою, кажуть британські вчені з Бірмінгемського університету. Дослідження показують, що гормон, що виробляється молодими матерями, закоханими і навіть власниками собак чинить такий же вплив, як алкоголь.

За словами фахівців, окситоцин, відомий як «гормон любові», породжує довіру та щедрість. Зазвичай окситоцин виробляється після пологів, сприяючи встановленню прихильності між матір’ю і дитиною. Також окситоцин вивільняється під час занять любов’ю, в результаті чого між людьми виникають ніжні і трепетні почуття.

Читайте також: 

Навіть ласкаве погладжування собаки здатне запустити вироблення окситоцину у її власника. Але цей гормон має свою темну сторону – так, у деяких психопатів кількість окситоцину більш ніж у 10 разів перевищує його нормальну кількість.

Фахівці вивчили результати декількох досліджень і виявили, що вплив окситоцину дозволяє людям відчувати себе більш довірливими, щедрими і чуйними, як після пари келихів вина. Також окситоцин робить людей більш розслабленими і знижує почуття страху, не дозволяючи адекватно оцінювати ризики. Але цей гормон також може призводити до агресії, зарозумілості і заздрості.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button