Фото

Алмазний пластир, загоює рани (фото)

Ця фотографія показує шовкові нитки з вкрапленнями наноалмазів. Пов'язка з таких ниток прискорює загоєння ран і має антибактеріальну дію.

На цьому фото зеленим позначені нитки, створені з шовку з вкрапленнями наноалмазів. У центрі золотим кольором розфарбований зростаючий шматочок епітеліальної тканини.

RMIT University

Хронічні рани, шви від трансплантатів та опіки заживають іноді дуже важко. Нерідко в них потрапляє інфекція, і швидкість загоєння зменшується, а ймовірність ускладнень збільшується. Вихід знайшли дослідники з університету Мельбурну королівського технологічного університету: вони створили пов’язку з шовкових волокон з вкрапленнями алмазних наночасток, яка може не тільки прискорювати загоєння ран, а й має антибактеріальну активність.

Цікаво, що завдяки алмазам в структурі тканини вчені можуть моніторити стан рани, вимірюючи температуру пов’язки. Її підвищення означатиме, що в рані почали розвиватися патологічні процеси. Вчені показали, що нова пов’язка має надзвичайно високу стійкість до грамнегативних бактерій. Тепер дослідники планують випробувати свою розробку на практиці.

 

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button