Земля

Вчені підрахували масу каліфорнійських секвой

Тривимірна карта лісів з'явилася вперше. Ця розробка дозволить продовжувати вимірювати масу різних видів дерев, а також допоможе екологам розробити ефективні методи боротьби з глобальним потеплінням.

Секвойя – найбільші і високі дерева у світі. Екологам вдалося обчислити об’єм і масу цих дерев. Виявилося, що вони важать на 30% більше, ніж передбачалося.

Photo by Josh Carter on Unsplash

Вага найбільших дерев може досягати до 110 тонн, пишуть дослідники в журналі Scientific Reports. Вчені збирали дані за допомогою лазерного радара GEDI, який розташований на МКС. Їм вдалося створити першу тривимірну карту каліфорнійських лісів, за допомогою якої вони вирахували типові і максимальні показники для секвой. Надалі екологи планують проводити подібні дослідження в інших лісах планети – це дозволить оцінити внесок різних типів лісів в кругообіг вуглекислого газу.

Результати дослідження допоможуть вченим зрозуміти, як ефективніше боротися з глобальним потеплінням – захищати вже існуючі ліси або висаджувати нові. Для цього необхідно з’ясувати, скільки вуглецю поглинають і виробляють різні дерева і як вони відреагують на збільшення концентрації CO2 в атмосфері.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button