Головна / Фото / Циклон заповнив водою найпосушливішу пустелю на Землі

Циклон заповнив водою найпосушливішу пустелю на Землі

Пустеля Руб-ель-Халі, яка охоплює південну третину Аравійського півострова, є однією з найбільших у світі, а також вважається одним з найбільш посушливих місць на планеті. Однак цей статус у травні цього року був тимчасово змінений після того, як на регіон обрушився тропічний циклон «Мекуну».

Інструмент OLI на супутнику Landsat 8 зробив ці знімки в штучних кольорах — на них можна бачити східну частину пустелі на території Саудівської Аравії, недалеко від кордону з Оманом. Помилкові кольори дають можливість розрізнити різні типи гірської породи і ґрунти, а також виявити вологу.

Перший знімок був зроблений 29 травня, через 3 дні після того, як «Мекуну» пройшов до берегової лінії Оману. 25-26 травня у великому портовому місті Салала в Омані (розташованому приблизно в 300 км на південь від цього зображення) випало 278 міліметрів опадів. Це більш ніж у два рази перевищує середньорічну норму.

«Мекуну» ослаб після просування на північний захід, проте все ще продовжував «доставляти» велику кількість води в пустелю. Варто звернути увагу, як вода збирається в низинах між піщаними дюнами. Друге зображення було отримано 13 травня і являє собою типово сухий зовнішній вигляд дюн. Дощова вода рідко утворює озера в цій частині пустелі. Більшу частину ландшафту складають піщані дюни всіх форм і розмірів з вкрапленнями солончаків. За даними ЗМІ, в цій пустелі в середньому випадає 3 см опадів на рік. Минуло близько 20 років з тих пір, як дощова вода востаннє заповнювала соляні рівнини.

Циклон заполнил водой самую засушливую пустыню на Земле

Очікується, що це призведе до появи річної рослинності, що стане благом для власників верблюдів, які розраховують годувати тварин цими рослинами протягом наступних двох років.