Технології

Американці розробили технологію, яка перетворює скляну поверхню у сонячну панель

 

Каліфорнійська компанія Ubiquitous Energy розробила вікно з прозорими сонячними елементами, які вибірково пропускають світло поглинаючи тільки ультрафіолетове та інфрачервоне світло і перетворює його в електроенергію.

Технологія ClearView Power підійде для перетворення практично будь-якої скляної поверхні у сонячний елемент, передає building-tech.org.

Крім того, подібне скло можна використовувати для виготовлення екранів смартфонів і автомобільного скла.

Вікна, виготовлені з використанням технології Ubiquitous Energy, покриті органічним барвником товщиною 1/1000 міліметра, який вловлює інфрачервоні й ультрафіолетові промені у спектрі сонячного світла і перетворює їх в електрику. Енергія з поверхні вікон може зберігатися у батареях або використовуватися для живлення будинків.

Процес встановлення нових сонячних вікон складніший і коштуватиме приблизно на 20% дорожче, ніж звичайні вікна. Але ці додаткові витрати, за словами розробників, будуть компенсовані згенерованою ними електроенергією.

«Сонячні вікна доповнять традиційні сонячні панелі на даху, а не замінять їх, – говорить генеральний директор Ubiquitous Energy Майлз Барр. – Комбінація обох рішень може забезпечити повну автономність навіть для великих будівель – вони будуть виробляти стільки електроенергії, скільки споживають».

На відміну від звичайних сонячних панелей, які вловлюють широкий спектр сонячного випромінювання, вікна Ubiquitous Energy залишаються повністю прозорими. Оскільки аерозоль не вловлює все світло, ефективність таких вікон нижче, ніж у традиційних сонячних панелей: у години пік вони можуть становити близько двох третин обсягу стандартної сонячної панелі того ж розміру.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button