Технології

Створено безпечний реактор термоядерного синтезу

Запатентована технологія ядерного синтезу

Австрійські вчені заявили про створення унікальної технології в галузі ядерної енергетики — дешевої і набагато менш небезпечної, ніж реактори розщеплення.

Стартап HB11, створений в Університеті Нового Південного Уельсу, подав заявку й отримав патенти в США, Японії і Китаї. Технологія компанії використовують лазери для запуску реакції ядерного синтезу в водні та борі — нібито без участі радіоактивного палива. Секрет в ультрасучасному лазері і, судячи з усього, елемент удачі.

За словами розробників, лазер не нагріває матеріали. Замість цього він прискорює водень до точки, де він повинен зіткнутися з бором, щоб почати реакцію. «Можна уявити, що водень використовується в якості дротика, яким треба вразити мішень у вигляді молекули бору. Якщо це відбувається — запускається реакція», пояснює керуючий директор Уоррен Маккензі.

У разі, якщо водень все ж возз’єднується з часткою бору, то в результаті реакції виділяються атоми гелію, відсутність електронів в яких свідчить про їх позитивний заряд — так і виходить електроенергія.

Сам по собі лазер відіграє в процесі важливу роль. Протягом чотирьох десятиліть фізики і хіміки розробляли технологію лазерного синтезу, однак впровадити її вдалося лише після 2018 року, коли троє вчених розділили Нобелівську премію за винахід чирпірованого імпульсного лазера. Завдяки чирпірованим випромінювачам вдалося, приміром, розвинути неймовірно точну лазерну хірургію і отримати знімки рухомих атомів.

Суть нового винаходу в тому, щоб повністю замінити «застарілі» технології термоядерного синтезу, що вимагають надвисоких температур.

«Екологічно чистий і абсолютно безпечний реактор синтезу може бути розміщений в серці густонаселених районів без загрози для населення, яка виникає при використанні ядерних реакторів розщеплення. Це означає, що подібна АЕС буде набагато дешевше і простіше, ніж звичні нам реактори», заявляє професор Генріх Хору, якому і належить ідея використання лазерних технологій.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button