Технології

Інженери тестують мінітурбіну, яка забезпечить енергією невелике місто

Фахівці GE Global Research проводять випробування нової, розміром з офісний стіл, турбіни, яка здатна забезпечити електроенергією близько 10 тис. будинків.

На відміну від більшості подібних турбін, що приводяться в дію парою, ця працює на двоокису вуглецю. Газ зберігається в ємності під високим тиском при температурі 700 °С. В цих умовах СО2 знаходиться в проміжному стані між газом і рідиною, що забезпечує понадефективне обертання турбіни, що перетворює в електрику до 50% теплової енергії.

Одна з головних переваг турбіни – можливість роботи на відпрацьованих газах, запаси яких практично безмежні. Фахівці GE підтверджують, що цикл живлення являє собою безвідходний замкнутий контур, в межах якого циркулює СО2.

Крім цього, конструкція турбіни дозволяє включати і відключати її по мірі необхідності, подібно іншим джерелам відновлюваної енергії – вітрових генераторів і сонячним батареям. У даний момент потужність турбіни становить 10000 кіловат, але її можливості можуть бути змаштабовані до 500 мегават, що достатньо для забезпечення енергією невеликого міста.

Дослідники сподіваються вже найближчим часом доопрацювати свій виріб і приступити до промислових випробувань. Прототип, створений фахівцями GE, має потужність 10 МВт. Компанія планує в майбутньому розробити турбіну потужністю 33 МВт.

Натхнення: greenevolution.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть