Технології

Міцний і еластичний гідрогель стане мускулатурою роботів майбутнього

Вчені з Австралійського національного університету (АНУ) винайшли новий желеподібний матеріал, який імітує біологічні речовини, такі як шкіра, зв’язки і навіть кістки. Це неймовірно міцна, самовідновлювальна речовина також має здатність змінювати форму!

Гідрогель являє собою знайомий нам усім гель з високим вмістом води, які у повсякденному житті використовуються в ряді продуктів — наприклад, в контактних лінзах. Команда дослідників стверджує, що новий гідрогель володіє потенціалом для створення нового класу медичних імплантатів або штучних м’язів для роботів наступного покоління, які навіть зможуть плавати завдяки такій мускулатурі.

Провідний дослідник, Люк Коннал розповів, що динамічні хімічні зв’язки нового гідрогелю надають йому властивості, які якісно відрізняють цю речовину від інших аналогічних матеріалів.

«Зазвичай зв’язку всередині гідрогелю дуже слабкі, але наш настільки міцний, що в змозі утримувати важкі предмети і змінювати свою форму, не порушуючи структуру. Це дуже схоже на те, як працюють м’язи людини», пояснив він.

Ще одна цікава особливість — це самовідновлення. Укупі з еластичністю і міцністю, ця властивість робить його ідеальним матеріалом для цілого ряду біомедичних пристроїв. Сюди відносяться і вживлюються імпланти, і протези, і частини роботів-хірургів, які працюють з живими тканинами. Можливо, не скелети зі сталі і титану, а саме м’які роботи з гідрогелевими мускулатурою — це наш квиток в еру андроїдів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments