Земля

Американець з’їв мозок білки і помер

Житель Нью-Йорка захоплювався полюванням: він неодноразово відстрілював білок і, як розповідають його рідні, вживав м’ясо цих тварин в їжу. Не гребував він і субпродуктами, в тому числі і мозком тварин.

Саме ця незвичайна харчова перевага і стала причиною розвитку рідкісного захворювання – хвороби Крейцфельдта-Якоба. Це рідкісне захворювання, що вражає одну людину з мільйона щороку, виникає при вживанні в їжу зараженого пріонами (білками з аномальною структурою) м’яса. Найбільш часто захворювання розвивається при вживанні зараженої яловичини, тобто м’яса від тварин, заражених так званим коров’ячим сказом.

Поїдання такого м’яса може спровокувати хворобу Крейцфельдта-Якоба, яке супроводжується прогресуючими когнітивними погіршеннями, а також порушеннями в роботі м’язів – люди втрачають здатність самостійно пересуватися, обслуговувати себе, дихати, говорити, їсти. Хвороба прогресує дуже швидко, а ніякої терапії крім симптоматичної на сьогоднішній день медицина запропонувати не може.

Крім форми захворювання, асоційованої з вживанням зараженого м’яса, існує спадкова форма хвороби, а також спорадична, що виникає раптово, без будь-яких явних причин.

Для підтвердження діагнозу 61-річному пацієнту провели процедуру МРТ – побачена лікарями картина повністю відповідала захворювання. Підтвердити діагноз остаточно вони змогли після смерті чоловіка і подальшого розтину.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button