Земля

Психотропні речовини могли чинити великий вплив на наскельний живопис Північної Америки

У наукових колах існує теорія, що багато наскельних малюнків створювалися під дією наркотичних речовин. Символи, виявлені нещодавно в каліфорнійській печері, могли б підтвердити цю гіпотезу, однак аналіз, проведений міжнародною групою дослідників, навпаки, спростував її.

Життя племінних народів сповнене таємниць, містичних традицій і різних обрядів, в яких часто важливу роль грали трави й рослинні відвари. Можливо, певні рослини могли вплинути й на мистецтво людей минулого

Дослідники з Великобританії і США виявили спіралеподібні малюнки, виконані 500 років тому і які нагадують п’янку квітку «священний дурман» (Datura wrightii), в печерах Каліфорнії. Крім того, вчені знайшли залишки волокон квітки, які були розжовані і приліплені до стелі печери.

Для розуміння зв’язку між малюнком і зжованими квітами, команда дослідників провели аналіз, використавши різні методи для визначення хімічного складу і ймовірного походження залишків волокон. Рідинна хроматографія з мас-спектрометрією вказала на те, що квіти містили галюциногенні алкалоїди атропін і скополамін, а растровий електронний мікроскоп показав, що велика частина волокон походила від квітки Datura wrightii, яка дуже схожа на зображення на стіні печери.

Однак, незважаючи на те, що ці знахідки можуть бути підтвердженням теорії про те, що люди вживали наркотичні речовини для зміни свідомості, ймовірно, вони не малювали під час «трансу», оскільки символи в печері відображали реальність, а не її спотворений варіант. Автори відзначають, що їхня знахідка – це перший доказ прийому галюциногенів в місцях створення наскельних малюнків і все ж, це не узгоджується з популярною теорією.

«Прихильники теорії про змінені стани свідомості стверджують, що галюциногени вплинули на створення малюнків в печерах», – коментують автори нового дослідження. «Однак не існує чітких доказів того, що вживання галюциногенних речовин безпосередньо пов’язане з будь-яким конкретним малюнком наскального мистецтва в світі».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button