Земля

Температура у верхніх шарах океану побила рекорд за 50 років

Навіть незважаючи на пов’язане з COVID-19 невелике зниження глобальних викидів вуглецю, температура океану продовжувала бити рекорди в 2020 році.

Нове дослідження, проведене 20 вченими з 13 інститутів по всьому світу, зафіксувало найвищу температуру океану з 1955 року від поверхні і до глибини 2 000 метрів.

Звіт був опублікований 13 січня 2021 в журналі «Досягнення в області атмосферних наук» (Advances in Atmospheric Sciences) і закінчувався закликом до політиків та інших сторін враховувати довгостроковий збиток від потепління океанів.

«Понад 90% надлишкового тепла через глобальне потепління поглинається океанами», – заявив Ліцзінь Ченг, провідний автор статті і доцент Міжнародного центру наук про клімат і навколишнє середовище Інституту фізики атмосфери (IAP) Китайської академії наук (CAS). – Однак через запізнілу реакцію океану на глобальне потепління тенденції зміни океану збережуться, принаймні, протягом кількох десятиліть. Суспільству на часі адаптуватися до тепер вже неминучих наслідків неослабного потепління. Але ще є час вжити заходів і скоротити викиди парникових газів ».

Використовуючи метод, розроблений IAP / CAS, дослідники розрахували температуру океану і солоність океанів на глибині до 2000 метрів. У роботі використовуються дані, отримані з усіх доступних спостережень з різних вимірювальних пристроїв з Бази даних Світового океану. Вона контролюється Національним управлінням океанічної атмосфери. і Національний центр екологічної інформації.

Вчені виявили, що в 2020 році верхні 2 тисячі метрів світового океану поглинули на 20 зеттаджоулей тепла більше, ніж в 2019 році. Така кількість тепла могло б закип’ятити 1,3 млрд чайників, кожен з яких містить 1,5 літра води.

Крім порушення екосистем, потепління океанів і теплішої атмосфери також сприяють більш інтенсивним дощам під час усіх штормів і особливо ураганів, збільшуючи ризик повеней.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments