Всесвіт

Якою буде реакція людства на перший контакт з позаземною формою життя?

Міркуючи логічно, всі наукові дані вказують на неминучість першого контакту. У цьому впевнений журналіст Марк Кауфман з Washington Post, який написав книгу “Перший контакт: науковий прорив в полюванні за життям поза Землею”. Він пише, що з точки зору людства, перший контакт стане “провісників нових рубежів в швидко змінюваному космосі”.

Які аргументи за і проти ймовірності першого контакту, і які наслідки такої події нам варто очікувати?

“Один з аргументів проти першого контакту виходить від тих, хто сумнівається в існуванні іншого життя у Всесвіті”, – говорить Кауфман. “Парадокс Фермі свідчить, що якщо нас оточує життя, то чому ніхто нас досі не відвідав?”. Ще один аргумент проти, свідчить, що мікроскопічне життя може бути широко поширена у Всесвіті, але вона не має розуму.

Враховуючи безмірність космологічного часу, Кауфман стверджує, що цілком імовірний сценарій, за яким мікроорганізми виникли й еволюціонували мільярди років тому на одному з позаземних світів, а ми просто не співпали з ними за часом, оскільки цивілізації то з’являються, то зникають.

“Якщо існує мікроскопічне життя на мільярдах планет в жилих зонах, то самим логічним було б припустити, що на деяких з них розвинулося те, що ми назвали б розумним життям”, – сказав він. Кауфман вважає, що враховуючи зростання кількості нововідкритих екзопланет, нас чекають великі сюрпризи в області астробіології.

“Вчені практично одностайні в думці, що існує позаземне життя, і ми просто ще не володіємо потрібними технологіями для його виявлення”, – сказав він. Отже, якщо завтра (або у відносно недалекому майбутньому) прилетить космічний корабель, як ми відповімо?

“В багатьох це викличе страх та паніку, звичну захисну реакцію”, – говорить Кауфман. Стівен Хокінг, наприклад, є противником відправки повідомлень в космос, адже якщо більш просунута цивілізація прилетить на Землю, то фінал для менш просунутих (нас) може стати сумним. Але Кауфман все ж сподівається, що Земляни зустрінуть Інопланетян привітно.

“Протягом історії, люди спостерігали за небесами і вважали, що бачать щось” не від світу цього “- будь то ангели, боги або космічні кораблі. У нас, я вважаю, глибоко закладено відчуття, що ми не самотні, і це повинно стати основою нашої реакції .”

Натхнення: globalscience.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


2 Коментарів

  1. Є такий серіял – на краю всесвіту. Там серія єдна, де є контакт :) Цікаво подали

  2. Ну у більшості фільмів такої тематики людство завжди перемагає :-D
    А якщо подумати логічно, то цивілізація яка випиреджає нас навіть на 100-200 років у розвитку “зітре нас з лиця Землі” і око не моргнувши. Адже якби нам зараз довелося воювати із нашою цивілізацією 1800-х років, то з тодішніми технологіями і пару днів не протрималися б проти теперішніх.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button