Земля

Аномалія під Африкою послаблює магнітне поле Землі

Згідно з новим дослідженням, магнітне поле Землі поступово слабшає — це відбувається останні 160 років — це в кінцевому підсумку може призвести до зміни полюсів. Звучить неймовірно, але це вже сталося близько 780 000 років тому. Втім, зміна полюсів відбувається не миттєво, на неї будуть потрібні тисячі років.

Недавно вчені виявили, що магнітне поле планети впливає південноатлантична аномалія, що простягається від Чилі до Зімбабве. Поле всередині аномалії настільки слабке, що пропускає радіацію небезпечну для супутників, і може пошкодити електроніку. Крім того, в зоні майже відсутні так звані археомагніті дані, фізичні докази магнетизму в минулому Землі, зафіксовані в археологічних реліквіях минулих століть.

Аномалия под Африкой ослабляет магнитное поле Земли

Дослідивши процеси ритуального випалу глини стародавніми людьми вчені отримали докази того, що між ядром і мантією в Африці знаходиться щось незвичайне, що може чинити істотний вплив на глобальне магнітне поле. Крім того було встановлено, що коливання магнітного поля вже мали місце в 400-450 роках н. е., 700-750 роках н. е. і 1225-1550 роках н. е.

В цілому було встановлено, що аномалія нерозривно пов’язана з Африканською низько швидкісною мантійною провінцією, яка знаходиться на глибині близько 2900 кілометрів під африканським континентом. Ця щільна область, розташована між розпеченим земним ядром і холодною мантією, якимось чином впливає на залізо, яке допомагає генерувати магнітне поле Землі.

Кнопка «Наверх»