Наука

Антибіотик нового покоління змушує бактерії лопатися як повітряні кулі

Нова робота дослідників з Імперського коледжу в Лондоні визначила спосіб створення ефективного антибіотика.

Результати роботи від вчених з Імперського коледжу Лондона і Техаського університету також можуть виявити потенційний спосіб зробити антибіотик більш потужним.

У новій роботі автори виявили, що колістин буквально пробиває дірки в бактеріях і змушує їх лопатися, як повітряні кулі.

Колістин (також відомий як поліміксин E) – антибіотик, що продукується деякими штамами бактерії Paenibacillus polymyxa. Ефективний проти більшості грамнегативних бактерій.

Колістин був вперше описаний в 1947 році і є одним з дуже небагатьох антибіотиків, активних проти багатьох з найбільш смертоносних супербактерій, включаючи кишкову паличку, синьогнійну паличку і Acinetobacter baumannii, які часто вражають легені людей.

Ці супербактерії мають дві оболонки, звані мембранами. Колістин проколює обидві мембрани, вбиваючи бактерії. Було відомо, що він пошкоджує зовнішню мембрану, впливаючи на хімічну речовину, зване ліпополісахаридом (ЛПС), проте неясно, як проколюється внутрішня мембрана.

Нова робота підтвердила, що колістин також націлений на ЛПС у внутрішній мембрані, хоча його дуже мало.

Під час експерименту автори використовували бактерію Pseudomonas aeruginosa, яка також викликає серйозні інфекції легенів у людей з муковісцидозом. Вони виявили, що новий експериментальний антибіотик, званий мурепавадіном, викликає накопичення ЛПС у внутрішній шкірі бактерії, а після цього колістин в рази легше знищує бактерії.

Якщо ці випробування будуть успішними, можливо, вдасться об’єднати мурепавадін з колістином, щоб створити потужний антибіотик для лікування широкого спектра бактеріальних інфекцій.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button