Наука

Вчені запропонували додавати в хліб комах

У німецькому Технологічному інституті Карлсруе розробляють борошно з комах, яке можна буде використовувати, наприклад, для виготовлення хліба та випічки

Wilhelm Thomas Fiege/Insektenwirtschaft.de, CC BY-SA 4.0

Вчені виходять із прогнозів Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН, згідно з якими потреба людства в тваринних білках до 2050 року подвоїться, і навіть використання вільних зараз площ не зможе її покрити. Отже, необхідно шукати альтернативні джерела протеїнів, і німецькі дослідники впевнені, що таким можуть стати багаті білком личинки великого борошняного хрущака, відомі також як борошняні черв’яки.

«Борошняні черв’яки мають перевагу перед яловичиною — вони виробляють майже в два рази менше CO2, ніж корови, і таким чином менше шкодять довкіллю», — говорить один з учасників дослідницької групи доктор Азат Емім.

Оскільки цілих комах європейські споживачі їсти поки відмовляються, доктор Емім і його колеги пропонують перемелювати черв’яків в борошно і використовувати його, наприклад, в якості добавки в хліб. Вчені вже провели попереднє дослідження і з’ясували, що в такому вигляді продукти з комахи білка не викликають у людей сильного відторгнення і цілком можуть мати попит на ринку.

«Пшеничне борошно з додаванням комах може збагатити цей основний продукт харчування протеїном і таким чином заповнити дефіцит білків з інших джерел», — упевнений доктор Емім.

Для перероблення черв’яків в борошно вчені пропонують використовувати для цього екструзію — технологія, яку застосовують, наприклад, при виготовленні макаронів. З комах спочатку пропонується готувати однорідну масу з додаванням води, яка потім формується, пресується, сушиться і після цього перемелюється.

Але щоб продукт мав попит, він має за своїми смаковими й кулінарними якостями, а також текстурою і смаком мало відрізнятися від справжньої муки. Тому досліджували зараз зайняті активним вивченням різних фізичних властивостей «летючого» борошна, щоб довести його до прийнятного для споживача рівня. Крім того, вони хочуть добитися високого ступеня очищення продукту від мікрофлори і хорошого його засвоєння людським організмом.

У найближчій перспективі передбачається також організувати практичне дослідження в масштабах пекарні, вивчивши, як борошно з комах впливає на форму, зовнішній вигляд і текстуру випічки, а також провести на добровольцях дегустаційне опитування. Вчені впевнені, що пропонований ними продукт і технологія його перероблювання здатні відкрити абсолютно нові перспективи в пекарській справі.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button