Наука

Простий аналіз сечі підкаже стан м’язів: його можна використовувати вдома

Одноразова тест-смужка попередить користувачів про серйозні темпи втрати м’язової маси.

Хронічна втрата м’язової маси не просто робить людину фізично слабкіше. Серед іншого, це збільшує ризик серйозних падінь і навіть смерті. Однак новий аналіз сечі допоможе виявити його раніше, ніж будь-коли раніше.

Зазвичай втрату м’язової маси відстежують за допомогою технологій візуалізації, таких як комп’ютерна томографія і магнітно-резонансна томографія. Тестування коштує дорого і доступно далеко не всім. Більшість людей не проводять сканування м’язів на регулярній або частій основі. Для них і стане в нагоді тестовий набір Myomar.

Новий метод тестування створив канадський лікар Рафаела Андраде. Її літня тітка померла через ускладнення, пов’язаних з падінням, і до аварії жінка похилого віку не знала про ступінь слабкості своїх м’язів.

Він схожий на домашній тест на вагітність. Користувачеві треба помочитися на одноразову хімічно оброблену тест-смужку, а потім сфотографувати її за допомогою камери смартфона. Аналізуючи зображення, спеціальний додаток визначає концентрацію хімічних біомаркерів, пов’язаних зі здоров’ям м’язів, в сечі. Після введення цих даних в математичну модель воно прогнозує втрату м’язової маси. Експерименти показали, що точність методу становить 80% для чоловіків і 96% для жінок. Ці цифри покращаться в міру подальшого розвитку технології.

Андраде і його колеги зараз шукають добровольців для допомоги в розробці продукту — зацікавлені сторони можуть зареєструватися на веб-сайті Myomar. Є надія, що комплект з’явиться у продажу до осені наступного року.

Хоча вікова втрата м’язової маси більш-менш неминуча, якщо не приймати превентивних заходів, важко оцінити, наскільки швидко людина слабшає. На жаль, багато людей не усвідомлюють, наскільки серйозною стала проблема, поки не впадуть і не отримають серйозну травму, наприклад, перелом стегна. Крім того, їх втрата м’язової маси може бути викликана симптомом БАС або м’язова дистрофія. Ці захворювання вимагають негайної уваги.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button