Всесвіт

Апарат Cassini виявив нові структури в кільцях Сатурна

Космічний апарат Cassini розкриває нові структури в кільцях Сатурна. Як показує новий аналіз, за останній рік роботи станції виявилися деталі, що стосуються кілець планети.

Місія Cassini завершилася в 2017 році, але інформація продовжує надходити з раніше зібраних даних. У новій статті, опублікованій в журналі Science, описані результати чотирьох приладів апарату, найбільш близьких до основних кілець Сатурна. Нові карти показують, як кольори, хімічна складова і температура змінюються в різних частинах кілець. Ці дані стали доказом того, що кільця впливають на процеси астрофізичного диска, які утворюють Сонячну систему. З’ясувалося, що на зовнішньому краю головних кілець є серія схожих смуг, утворених при ударі. Це показує, що кільце сформовано потоками матеріалу, які обертаються навколо самого Сатурна, а не кометами, що рухаються навколо Сонця.

Спектрометр Cassini, що показує кільця у видимому і ближньому інфрачервоному світлі, виявив надзвичайно слабкі смуги водяного льоду в зовнішній частині кільця A. Вчені переходять до нового етапу вивчення кілець Сатурна, де буде розглядатися нове відкриття з даних Cassini про те, що кільця набагато молодше планети.

Кнопка «Наверх»