Головна / Здоров'я / Психологи повідомили про небезпеку захоплення здоровим харчуванням

Психологи повідомили про небезпеку захоплення здоровим харчуванням

Психологи повідомили про небезпеку захоплення здоровим харчуванням, яке може призвести до нав’язливого прагнення. Для тих, хто страждає від даного розладу калорійність і смакові якості продукту не мають великого значення.

Представники Йоркського університету в Торонто повідомили про спалахи орторексії, коли прагнення вживати здорову їжу стає неконтрольованим. Такий стан загрожує ускладненнями, наприклад, люди ізолюються від суспільства, оскільки не можуть поїсти в ресторані або в гостях, побоюючись за якість своєї їжі. Люди, які страждають від розладу, звертають увагу виключно на корисність продукту і намагаються готувати їжу правильно.

Представники некомерційної Національної асоціації вивчення розладів харчової поведінки відзначили, що орторексія може негативно позначатися на здоров’ї через відсутність багатьох продуктів у раціоні. Людина відмовляється від їжі, вважаючи продукт шкідливим, що порушує збалансованість харчування. Дієтологи наголошують, що важливо зберігати баланс в харчуванні і дотримуватися різноманітності.