Всесвіт

Вчені: Після сутички з родичем у астероїда з’явився хвіст

Британські вчені з проекту ATLAS Центрального бюро астрономічних телеграм (Central Bureau for Astronomical Telegrams) під час спостереження за астероїдом Голт (1988 JC1) в поясі 6478 Gault прийшли до висновку, що у нього після сутички з родичем з’явився хвіст. Довжина новоутворення склала 400 тисяч кілометрів.

Ученые: После столкновения с сородичем у астероида появился хвост

Ученые: После столкновения с сородичем у астероида появился хвост
За даними астрономів, зіткнення сталося в жовтні-листопаді минулого року. За даними об’єктом вчені стежать з 1988 року. Він відноситься до сімейства Фокеї, який складається з 2 тисяч подібних космічних тіл, що виникли 2,2 млрд років тому. Діаметр астероїда Голт становить 3,7 кілометра.

Хвіст астероїда був виявлений на початку січня. Учені розповідають, що подібні газопилові утворення характерні для комет. При наближенні до Сонця замерзлі речовини об’єктів починають випаровуватися і витягуватися. У астероїдів подібні утворення спостерігаються дуже рідко. Їх помічали в 2010 та 2015 роках у астероїдів Шейла і Гризельдою.

Вчені вважають, що хвіст у Голта з’явився після зіткнення з іншим астероїдом. На деяких фотографіях об’єкта видна точка, яка може бути саме цим астероїдом. Астрономи мають намір продовжити спостереження за тілом, щоб зрозуміти природу виникнення хвоста.

Кнопка «Наверх»
Закрыть