Авто

Apple отримала патент на розумні скла для автомобіля

Інноваційна система зможе міняти освітлення і температуру в салоні як автоматично, так і за запитом пасажирів.

Американська компанія Apple отримала патент на винахід під назвою «Системи з налаштованими вікнами». Судячи зі змісту документа, мова йде про розумні скла для автомобілів, які здатні керувати власною світлопроникністю і теплопровідністю.

Такі системи будуть містити кілька шарів між двома скляними панелями. Змінюючи властивості шарів, що настроюються, вікна зможуть регулювати освітленість і температуру всередині салону, реагуючи на запити пасажирів машини, так і на мінливі умови зовнішнього середовища.

Наприклад, якщо пасажири або водій хочуть більшої конфіденційності, вони можуть затемнити скла для сторонніх спостерігачів. При цьому смарт-система збереже огляд зсередини автомобіля. Подібна функція може бути запрограмована автоматично для різних ділянок маршруту за допомогою геотегів.

Якщо ж дорога повертає в напрямку сліпучого сонця, система буде автоматично зменшувати світлопроникність лобового скла, щоб не дезорієнтувати водія та уникнути створення аварійної ситуації. А спеціальні УФ-датчики зможуть давати більш м’який відтінок сонячного світла за запитом людини, яка керує машиною.

Цікаво, що в Apple жодного разу офіційно не підтвердили той факт, що займаються розробкою автомобілів. Однак подібні чутки ходять з 2016 року, коли, за інформацією видання MacRumour, компанія придбала для своїх потреб доменні імена apple.auto і apple.car.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button