Всесвіт

Curiosity може припинити роботу через скорочення бюджету NASA

Програма NASA з дослідження Марса знаходиться під загрозою. Скорочення цієї програми в бюджетній пропозиції президента Дональда Трампа на 2021 фінансовий рік може призвести до відключення єдиного активного ровера на планеті, який вивчає Марс з 2012 року, повідомляє Scientific American.

Якщо бюджет не зміниться, то вже в цьому календарному році припинить роботу орбітальний апарат Mars Odyssey — функціональний ретранслятор зв’язку, який працює на орбіті Марса з 2001 року. Скоротиться і наукова місія Curiosity, який продовжує наукові дослідження на горі Шарп у кратері Гейл. При найгіршому сценарії, він може бути відключений в кінці 2021 року, перш ніж зможе досліджувати важливий перехід в стародавньому кліматі Марса, свідчення якого, як передбачається, можуть бути знайдені на верхніх ділянках гори.

Крім того, бюджет на 2021 фінансовий рік скоротить наукову роботу Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) на 20%. Як і Mars Odyssey, MRO є орбітальним апаратом подвійного призначення, які служать найважливішим ретранслятором даних, а також забезпечує зображення з високою роздільною здатністю потенційних майбутніх посадкових майданчиків.

«На Марсі ще багато роботи. Це динамічна планета, поверхня і атмосфера якої змінюються в багатьох масштабах: від годин до десятиліть. Якщо США згорнуть свої операції там, ми не будемо знати, що ми втратили протягом дуже довгого часу», — Річард Зурек, головний дослідник Марса в Лабораторії реактивного руху NASA.

Зменшений бюджет також вплине на космічний апарат Mars Atmosphere and Volatile Evolution (MAVEN), скоротивши наукову діяльність цієї місії до мінімального рівня. Перебуваючи на орбіті Марса з 2014 року, MAVEN дозволяє дослідникам відстежувати триваюче погіршення атмосфери планети — процес, що мільярди років тому перетворив Марс з теплого вологого світу в його нинішній холодний, посушливий стан.

Водночас в NASA не планують вносити змін в майбутню місію Perseverance — марсохода, за допомогою якого в майбутньому будуть доставлені зразки з Марса на Землю. За словами Зурека, бюджет програми дослідження планети не настільки великий, щоб підтримувати зусилля з доставки зразків, і водночас задіяти Mars Odyssey, MRO, MAVEN і Curiosity.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button