Здоров'я

Дослідження показали, як кава впливає на ДНК

Нове дослідження виявило, як кава впливає на здоров’я.

Споживання кави пов’язують з низьким рівнем цукру в крові, здоров’ям печінки, більш чіткою пам’яттю, захистом від розвитку деменції і, можливо, навіть збільшеною загальною тривалістю життя. Поряд з цими вражаючими ефектами, кава містить сполуки, які підвищують наш настрій і зазвичай роблять нас більш терпимими.

В останньому дослідженні, вчені хотіли з’ясувати, як кава і до якоїсь міри чай пов’язані з цими перевагами для здоров’я. Більшість досліджень кави і чаю мають наглядовий характер, значною мірою спираючись на кореляцію, а не на причинно-наслідковий зв’язок, тому знайти причину для користі здоров’я було досить складно.

Дослідники зосередили свій пошук на епігенетичних змінах, тобто вплив навколишнього середовища (споживанні кави і чаю) на експресію генів. Експресія генівце процес перетворення спадкової інформації в функціональний продукт (РНК або білок).

В ході роботи були проведені епігеномні асоціативні дослідження споживання кави і чаю майже 15 800 людей європейського і афроамериканського походження. Вчені кажуть, що це одна з найсильніших сторін проєкту — велика кількість спостережуваних людей з різних етнічних груп.

Контролюючи інші фактори, які також можуть впливати на гени людей, дослідники зосередилися на епігенетичних асоціаціях, специфічних для вживання кави і чаю. Вони виявили значну групу, яка, зменшує ризик деяких захворювань, особливо хвороб печінки і серця. Процес, за допомогою якого кавові сполуки впливають на наші гени, називається метильованим ДНК.

«У сукупності це дослідження показує, що споживання кави пов’язане з диференціальними рівнями метилювання ДНК, і що пов’язані з кавою епігенетичні варіації можуть пояснити механізм впливу споживання кави на ризик захворювань», — повідомляють дослідники.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть