Ґаджети

Apple переслідує інженера, який показав на YouTube, як самостійно полагодити MacBook

У травні 2016 року американський інженер Луїс Россман став справжньою зіркою інтернету, коли опублікував відео «Як неавторизовані ідіоти лагодять ноутбуки Apple». У ролику він докладно показав, як діагностувати та усунути несправність на материнській платі MacBook Air з допомогою комплектуючих вартістю $1 (каніфоль і дротик), в той час як в сервісному центрі Apple такий ремонт вимагає заміни материнської плати і коштує $750.

Louis-Rossmann-2

Щоб утруднити самостійний ремонт техніки, Apple використовує нестандартні комплектуючі, унікальні гвинти і викрутки, приклеюють акумулятор до корпусу і т. д. Діяльність Россмана не залишилася без уваги юристів компанії — і вони почали діяти.

Як повідомляє GeekTimes, з інженером зв’язалися представники Apple і пред’явили претензії про те, що у своїх відеороликах він показує фрагменти схем компанії, захищених авторськими правами. Відповідно, якщо він не видалить ці ролики, то проти нього може бути висунутий судовий позов.

Луїс не зовсім впевнений, що робити в такій ситуації і тому зв’язався зі своїм адвокатом. Він зняв відеоролик про ремонт ноутбука MacBook Air і попередив, що весь відеозапис з його каналу бажано на всякий випадок завантажити і зберегти локально.

Louis-Rossmann-1

Луїс також сказав, що йому заборонено розповідати про судові претензії Apple. Тим не менш, він вважає, що правда на його боці, і він зобов’язаний чинити опір великій корпорації. Інженер сказав, що повністю усвідомлює, що в результаті цієї боротьби його канал на YouTube може бути закритий, а його компанія Rossmann Repair Group припинить існування.

Якщо Apple продовжить переслідувати власників незалежних ремонтних майстерень і обмежувати можливості самостійного ремонту, то скоро і завантажувати вже нічого не буде. А все йде до того, на що вказують інші неприємні новини. Наприклад, кілька днів тому було оголошено про закриття культового магазину Tekserve в Нью-Йорку, який багато років продавав комплектуючі для техніки Apple і допомагав відремонтувати комп’ютери Apple власними руками. Магазин працював протягом 29 років. Люди приходили сюди відремонтувати зламаний ноутбук Apple до появи фірмових магазинів Apple Store.

Відомо, що компанія Apple прикладає всі зусилля, щоб утруднити ремонт фірмової техніки в неавторизованих майстерень. Компанія чимало заробляє на продажу послуги AppleCare+, а також на продажу фірмових комплектуючих. Наприклад, скло для екрану планшета iPad Pro коштує $599. Apple зберігає замкнуту екосистему з ремонту та обслуговування ноутбуків, смартфонів і планшетів і ефективно вичавлює надприбуток з споживачів.

Щоб зберегти контроль над інфраструктурою ремонту фірмової техніки, продовжувати отримувати надприбутки і щоб «гарантувати якість обслуговування своїх користувачів», компанія Apple блокує закони про вільний ремонт електроніки у США.

У минулому законопроекти про «право на ремонт» намагалися провести в чотирьох штатах — Міннесоті, Небрасці, Массачусетс і Нью-Йорку. Законопроекти пропонують внести поправки в чинне законодавство щодо продажу електронної техніки. Поправки спрощують ремонт техніки сторонніх майстерень: виробник зобов’язаний надавати всю необхідну документацію для проведення такого ремонту в незалежних майстерень, а також надати незалежним ремонтним майстерням і індивідуальним особам ті ж самі програмні інструменти та оновлення програмного забезпечення, необхідні для ремонту, які виробник надає своїм обраним партнерам.

На відміну від багатьох інших виробників комп’ютерної техніки, Apple продовжує приховувати документацію і схеми своїх пристроїв. Як показує історія з Луїсом Россманом, компанія також уважно слідкує, щоб сторонні особи не публікували ці документи і не пропагували «шкідливі» ідеї про те, що техніку Apple можна полагодити своїми руками.

Натхнення: www.macdigger.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть