Наука

Аргентина першою в світі схвалила посухостійку ГМО-пшеницю

Засухостійкий вид пшениці HB4 біотехнологічної фірми Bioceres SA схвалений аргентинською владою, заявили в середу представники компанії і уряду. Аргентина стала першою країною в світі, яка схвалила штам ГМО-пшениці, повідомляє Reuters.

Image by Pixabay

Жодна з країн ще не дала «зелене світло» імпорту ГМО-продуктів, і Bioceres заявила, що почне продавати HB4 тільки після того, як новий вид пшениці буде схвалений для імпорту Бразилією. Саме вона є найбільшим закупником аргентинської пшениці.

«Сьогодні Аргентина очолює технологічні перетворення на міжнародному рівні», – заявив генеральний директор Bioceres Федеріко Трукко.

«Технологія HB4 забезпечує насіння, які більш стійкі до посухи, що зводять до мінімуму виробничі втрати і забезпечують більшу передбачуваність врожайності», – йдеться в заяві міністерства.

У той час як інші культури, такі як кукурудза і соя, були генетично модифіковані для підвищення врожайності або стійкості, ГМО-пшениця ніде не була схвалена для комерційного виробництва через побоювання споживачів.

«Я не буду садити пшеницю HB4 і не рекомендую робити це кому-небудь ще, поки це не буде схвалено країнами-імпортерами. Це здається ризикованим, ми можемо отримати урожай, який ніхто не хоче купувати », – заявив Франсіско Сантільяна, керуючий фермами в Кордові, Санта-Фе і провінції Буенос-Айрес.

Минулого року 45% з 11,3 млн тонн пшениці, зібраної в Аргентині, було відправлено до Бразилії. Глава Бразильської асоціації виробників пшениці Рубенс Барбоза повідомив агентству Reuters, що група з інтересом стежить за ситуацією.

«Ми запросили інформацію в уряду, тому що зараз жодна країна не дозволяє імпорт ГМО-пшениці», – пояснює Густаво Ідігораса, глава Аргентинської торгової палати з експорту зерна CIARA CEC.

Дейв Грін, виконавчий віце-президент Ради за якістю пшениці, торгової групи США, заявив, що «жоден з наших експортних клієнтів не зацікавлений в ГМО-пшениці».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments