Наука

Прослуховування улюбленої музики може посилювати дію ліків від нудоти

Хоча прослуховування улюбленої музики відомо як засіб для поліпшення настрою, американські дослідники виявили, що звуки пісні, яка сподобалася можуть посилювати дію ліків.

Фото автора RF._.studio: https://www.pexels.com/uk-ua/photo/3618362/

Музика відмінно підходить для лікування і профілактики хронічних болів, депресії і занепокоєння. дослідники з Мічиганського університету (США) розкрили ще один позитивний вплив музики: вона посилила дію ліків від нудоти, які нерідко доводиться приймати пацієнтам, які проходять курс хіміотерапії.

Тут варто зазначити, що почуття нудоти, яке виникає після сеансу хіміотерапії, іноді виникає не через стан нашого шлунка: його викликає роздратування блювотного центру в довгастому мозку. На блювотний центр можуть впливати як самі прийняті препарати, так і продукти розпаду ракових клітин.

У невеликому пілотному дослідженні, опублікованому в журналі Clinical Nursing Research, брали участь 12 пацієнтів, що проходять курс хіміотерапії. Ці люди погодилися слухати свою улюблену музику протягом 30 хвилин кожен раз, коли їм потрібно було прийняти ліки від нудоти. Вчені вели спостереження протягом п’яти днів і зафіксували 66 випадків, коли після сеансу хіміотерапії пацієнту довелося прийняти ліки.

Результати показали, що у всіх пацієнтів після прослуховування улюбленої музики знижувалося відчуття нудоти і поліпшувався настрій. Що важливо, експеримент зажадав мінімальних зусиль з боку медичного персоналу, а самі учасники поставилися до нього позитивно. Проте потрібні додаткові дослідження з великим числом пацієнтів і кращим контролем, що дозволить уточнити ступінь впливу музики на самопочуття пацієнта.

Відео з офіційного сайту Мічиганського університету

При прослуховуванні музики, яка нам подобається, в мозку активується безліч нейронів і виділяються різні гормони, що впливають на самопочуття. При цьому жанр музики значення не має: важливо лише те, що ми знаходимо її приємною і це тягне за собою хімічну реакцію мозку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button