Наука

Організм краще розщеплює жир, якщо ви займаєтеся вранці

У вас є кілька впертих кілограмів, які ніяк не йдуть? Вчені радять просто перенести тренування на ранок!

Image by yogabelloso from Pixabay

Як показало дослідження Каролінського інституту в Швеції і Копенгагенського університету в Данії, проведене на мишах, заняття спортом вранці, а не ввечері можуть допомогти спалити більше жиру в організмі.

Багато біологічних процесів, що відбуваються в нашому організмі, змінюються відповідно до нашого циркадного ритму – 24-годинного циклу, який є частиною внутрішнього годинника організму. Щоб перевірити, як це впливає на здатність організму спалювати жир, команда змусила групи мишей проходити сеанси високоінтенсивних вправ в один з двох етапів їх щоденного циклу — ранню активну фазу і ранню фазу відпочинку. Це відповідає ранковій та вечірній фазі у людей.

Команда виявила, що фізичні вправи на початку дня збільшували експресію генів мишей, що беруть участь у розщепленні жирових відкладень, і підвищували швидкість їх метаболізму. Це означало, що гризуни не тільки спалювали більше жиру під час ранкових тренувань, але й продовжували спалювати більше калорій протягом решти дня.

“Наші результати показують, що ранкові вправи можуть бути більш ефективними, ніж вечірні, з точки зору прискорення метаболізму і спалювання жиру, і якщо це так, вони можуть виявитися корисними для людей з надмірною вагою», — сказала професор Джулі Зірат.

Оскільки миші та люди поділяють багато фізіологічних особливостей, цей висновок свідчить про те, що подібний ефект може спостерігатися і у людей, кажуть дослідники. Однак є кілька ключових відмінностей, таких як той факт, що миші ведуть нічний спосіб життя, тому необхідні подальші дослідження, щоб підтвердити зв’язок між часом тренування та втратою жиру у людей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button