Наука

Археологи змушені перепоховати незвичайну знахідку в столиці ацтеків до кращих часів

Унікальний тунель, виявлений нещодавно в Мексиці, об’єднує культури ацтеків та іспанців. Пам’ятник міг би стати місцем тяжіння туристів, але пандемія змушує археологів перепоховати його, поки не з’являться гроші на утримання музею.

Тунель, виявлений в 2019 в мексиканському місті Екатепек-де-Морелос, є системою великої водопровідної станції під назвою «Альбаррадон-де-Екатепек». З колоніальних часів (приблизно з XVII століття) він захищав столицю ацтекської імперії – місто Теночтітлан – від повеней. Зараз на цьому місці розташовується столиця Мексики.

Унікальність споруди в синтезі культур. Іспанці, спочатку не розібравшись, зруйнували захист, а потім відновили його, коли самі зіткнулися з повенями. Стіни дамби прикрашає доіспанська іконографія – зображення військового щита, голови хижого птаха, крапель дощу та інших ацтекських символів. А ось стіни відсилають до європейських традицій будівництва – напівкруглі арки, андезитові вусуари, майстерні лінії на каменях.

Тут планувалося відкрити музей, але цього не сталося через брак коштів для належного утримання виставки. Вчені Національного інституту антропології та історії штату Мехіко (INAH) оголосили, що виявлену ділянку доведеться перепоховати, щоб не допустити вандалізму або інших пошкоджень.

За словами дослідників, на це рішення багато в чому вплинула пандемія COVID-19, точніше економічна криза в Мексиці, викликана проти коронавірусними обмеженнями. Вчені обіцяли створити спеціальну кладку, яка не зруйнує конструкцію і захистить гліфи. Зверху тунель буде акуратно засипаний землею.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button