Земля

Кліматологи пророкують повернення давніх лісів в Антарктиді

Англійські кліматологи пророкують повернення на Землю епохи пліоцену. У ті далекі часи В Антарктиді росли дерева і вчені впевнені, повернення цих древніх лісів – питання найближчих століть.

Кліматологи розповідають, епоха пліоцену тривала з 5,3 до 2,6 млн років тому. Головною її характеристикою було вміст вуглекислого газу в атмосфері на рівні 400 частин на мільйон (ppm). Клімат на планеті тоді був більш жаркий – на 2-4 градуси тепліше сучасного, а світовий океан був вище на 20-25 метрів від поточних показників. Кліматологи порівняли процес впливу рівня вуглекислого газу на загальний клімат з температурою в грубці: «Якщо поставити 200 градусів, то процес займе деякий час, а не станеться відразу». Тому глобальне потепління відбувається поступово.

Англійські вчені відзначають, що за часів пліоцену в Антарктиді, на відстані 500 км до Південного полюса, росли прадавні ліси: букові і хвойні. Тоді цей материк сміливо можна було назвати «зеленим». Середня температура повітря була на позначці +5 градусів, що на 20-25 одиниць вище поточних показників. Кліматологи відзначають, що подібні речі здадуться звичайним людям чимось неможливим, але в минулому так і було.

Більш того, фахівці з Великобританії прогнозують, що цей процес може повторитися в найближчі сторіччя. Вони відзначають, що рівень вуглекислого газу в даний час складає 412 ppm, що навіть більше, ніж в пліоцені. Тому кліматологи впевнені, наступні покоління людей мають шанс побачити ліси в Антарктиді.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button