Земля

Арктика щорічно втрачає лід в обсязі 5 млн олімпійських басейнів

Дослідження показують, що льодовики на двох архіпелагах Арктики втрачають досить талої води, щоб щорічно заповнювати майже п’ять млн басейнів олімпійського розміру.

Image by Free-Photos from Pixabay

Супутникові дані свідчать про те, що кількість льоду, який розтанув з 2010 по 2018 рік, призведе до того, що площа розміром з Нідерланди виявиться на більш ніж 2 метри під водою

Дослідники говорять, що потепління Північного Льодовитого океану, мабуть, грає ключову роль в прискоренні втрати льоду з двох великих груп островів, що межують з Карським морем.

Команда Единбурзького університету нанесла на карту дані, зібрані дослідним супутником Європейського космічного агентства CryoSat-2, для відстеження змін висоти поверхні і маси крижаних шапок і льодовиків.

Дослідження показують, що льодовики і крижані шапки на двох архіпелагах в Російській Арктиці втрачають досить талої води, щоб щорічно заповнювати майже п’ять млн басейнів олімпійського розміру. В результаті цього порівняння автори з’ясували, що є зв’язок між підвищенням температури атмосфери, океану і збільшенням втрат льоду на двох архіпелагах.

Аналіз команди показує, що архіпелаги Нова Земля і Північна Земля, які займають загальну площу близько 129, 5 тис. км.кв. втратили 11,4 млрд тонн льоду в період з 2010 по 2018 рік.

Витончення льоду вже вплинуло на стабільність деяких льодовиків і крижаних шапок регіону, це може ще більше збільшити втрати льоду в майбутньому, кажуть автори нової роботи.

За словами команди, дослідження може допомогти передбачити майбутні втрати льоду в регіонах, де спостерігаються аналогічні закономірності зміни температури атмосфери і океану, а також поліпшить прогнози глобального рівня моря.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button